ورزش

ورزش برای حفظ تندرستی و درمان دیابت بسیار مهم می باشد. به همان طریقی که سلامت افراد دیگر را تامین می کند در سلامتی شما نیز موثر می باشد. ورزش قدرت و نیروی عضلانی را بیشتر کرد و علاوه بر ورزیده کردن قلب و رگ های خونی ظرفیت و کفایت ریه ها را نیز بیشتر کرده و سلامتی را بهبود می بخشد.

برای افراد دیابتی ورزش فواید دیگری نیز دارد. این فواید هم زودرس و هم دیررس می باشند. ورزش روزانه وقتی به خوبی تنظیم گردد می تواند قند خون را در حد مطلوب نگاه دارد. از فواید دیررس این است که ورزش حساسیت سلول های بدنی را به انسولین بیشتر کرده و کفایت انسولین تزریق شده را افزایش می دهد. بدین ترتیب دز انسولین مورد نیاز نیز کاهش می یابد.

ورزش های منظم مقدار کلسترل و تری گلیسریدهای خون را نیز کاهش می دهد. افزایش این دو ماده چربی شانس تصلب شرائین و بیماری قلبی را بیشتر می کند. ورزش همچنین اچ.دی.ال کلسترل را افزایش می دهد و افزایش این ماده از پیدایش تصلب شرائین جلوگیری می کند.

به علت این که دیابتی ها خود به تصلب شرائین مستعد هستند لذا پایین آوردن تری گلیسریدها و کلسترول بوسیله ورزش بسیار مهم می باشد. بالاخره ورزش در کاهش وزن افراد چاق نیز کمک می کند. اگر ورزش توام با یک برنامه غذایی منظم انجام گیرد برای حفظ قند خون در میزان مطلوب بی نهایت مفید می باشد.

برنامه ورزشی خود را تنظیم کنید

برنامه ورزشی بخصوصی که برای همه مناسب باشد، وجود ندارد. بلکه هر کسی بایستی بر حسب سلیقه و روش زندگی خود و همچنین مطابق اشتیاق و توانایی خود ورزش خود را تنظیم کند مع الوصف در تنظیم برنامه ورزشی یک سری قواعد کلی وجود دارد که بایستی مراعات شوند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: