اگر 30 دقیقه بعد از ورزش قند خون بالا است، در حین نوبت دیگر ورزش نیز باید اندازه گیری کنید. این نوع افزایش ممکن است به دلیل پاسخ بدن در مقابل کاهش قند خون در هنگام ورزش باشد و در نتیجه بایستی قبل از ورزش یا غذای اضافی میل کنید و یا دز انسولین را کاهش دهید.

اگر برای کاهش وزن ورزش می کنید، بایستی به دقت قند خون را کنترل کنید. اگر در طی 3-2 روز متوالی قند خون 120 میلی گرم یا کمتر می باشد بجای افزایش صرف غذا دز انسولین را کم کنید.

اگر مستعد واکنش های انسولینی و کاهش قند می باشید، به تنهایی ورزش نکنید. با دوستان یا فامیل خود ورزش کنید زیرا خطر بی هوشی ممکن است عارض گردد.

همیشه کارت هویت بخصوصی که دیابت شما را نشان می دهد با خود داشته باشید. در این کارت بایستی نام و آدرس شما و نام و آدرس و تلفن پزشک معالج و نوع و مقدار انسولین تجویزی درج شده باشد. این باعث می شود که دیگران بتوانند در مواقع ضروری به شما کمک کنند.

گاهی علی رغم بهترین مواظبت های شما باز قند خون به هنگام ورزش بطور غیر طبیعی کاهش می یابد. همیشه جهت چنین شرایطی مهیا باشید. همیشه مقداری ماده شیرین آماده مانند شکر، آب نبات، شکلات و یا بستنی با خود داشته باشید. اگر با دیگران ورزش می کنید از حال خود، آنها را مطلع کرده و بگویید که با پیدایش واکنش کاهش قند چه اقدامی برای شما انجام دهند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: