تقویت عضلات ساق در حالت نشسته

  1. روی صندلی دستگاه بنشینید. بالشتک ها را طوری قرار دهید که در پایین تری قسمت عضلات چهار سر شما (بالای زانوهایتان) قرار گیرند.
  2. کف پاهایتان با فاصله مفاصل رانتان روی جاپایی قرار دهید.
  3. پاشنه هایتان در پایین ترین محل ممکن به طوری که راحت هم باشند قرار دهید.
  4. با فشار بر روی انگشتان پایتان تا آن جا که ممکن است پایتان را بالا بیاورید و برای چند لحظه مکث کنید.
  5. با کنترل کامل و با آهستگی به حالت اولیه برگردید.شما می توانید دو حالت را در یک روز انجام دهید اما شدیداً توصیه می شود که این تمرینات در دو روز متفاوت با 48ساعت فاصله انجام گیرد و با تمرینات قسمت های بالایی بدن ترکیب شود.
  6. اگر به این نوع دستگاه دسترسی ندارید روی یک صندلی بنشینید، یک دمبل در حوله ای بپیچید و روی زانوهایتان قرار دهید.
اگر عضلات ساق پایتان پیشرفت نمی کند به این دلیل است که شما آن ها را به حد کافی تقویت نمی کنید. عضلات ساق پای برخی افراد بسیار سرسخت هستند بنابراین باید هفته ای چند روز آن ها را به فعالیت وادار کنید، در آن شرایط دیگر این عضلات این قدر مقاومت نشان نخواهند داد. برای رسیدن به این امر شما باید به صورت مرتب این تمرینات را انجام دهید(حداقل سه روز در هفته). نکته مهم دیگر این است که باید حس کنید در حال سوختن هستید وقتی این تمرینات را انجام می دهید. ساق پا قسمتی از بدن است که به کار انداختن آن با درد بسیار همراه است و اگر تمرینی به حد کافی دردآور نباشد یعنی موثر نیست. نگران نباشید ما برای شما برنامه داریم.

شما نیازی ندارید تا ابد این تمرین را انجام دهید فقط 15 دقیقه یا کمی بیشتر در طی 5 روز کافی است. دقت داشته باشید محدوده انجام این حرکت بسیار مهم است، نیمی از تکرار این حرکت وقت تلف کردن است، پس اگر نیاز است از ابتدا با تعداد کم شروع کنید. فقط از این بابت مطمئن شوید که در ناحیه باسن چرخش کامل عضلات را حس می کنید و در پایان پاشنه پایتان را به بالا دهید و بر روی انگشتان خود بایستید. آرنولد شوارتزنگر، یک بار گفته بود که در هر بار تمرین سعی می کرده است به مانند یک بالرین ساق پای خود را تمرین دهد، حرکت سخت و دردآوری است که روی انگشتان خود بایستید، اما هیچ چیز بدون تلاش به دست نخواهد آمد.

این تمرینات تقویت عضلات ساق پا، شما را وارد دوران جدید و مدرن تری از حرکات ورزشی خواهد کرد. نکته مهم این است که این قسمت از عضلات به تکرار بالای حرکات جواب می دهند. ناگفته نماند شما به تمرین هایی نیز نیاز دارید که با وزنه صورت می گیرند، در این صورت این عضلات بیشتر رشد خواهد کرد. این تمرین ها سختی بسیار می طلبد، پس از انجام چندین باره این حرکات و عادت به آن، کمی تنوع نیز به آن اضافه کنید، مثلا جای تمرینات را باهم عوض کنید یا تعداد دفعات تکرار را میان هر حرکت با هم عوض کنید. دست شما در انجام این کارها باز است.

چگونه عضلات ساق پا را تقویت کنیم

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: