چند حرکت کششی با کمک دیوار

تعدادی از حرکات کششی با کمک دیوار انجام می شود و در زیر آمده است. این حرکات از موفق ترین حرکات در زیاد کردن لذت تمرینات کششی می باشند. در این حرکات پشت در جایی بی حرکت می ماند که این باعث راحتی می شود. وقتی در حال انجام این حرکات هستید لازم نیست از هیچ عضله ای برای نگه داشتن پشتتان استفاده کنید و خیلی راحت بر روی حرکت کششی تمرکز می کنید. شما حتی می توانید در این حالات مطالعه کنید و یا تلویزیون تماشا کنید که این ممکن است زمان تمرینات کششی شما را افزایش دهد. به خاطر داشته باشید تمرینات منظم انعطافی می تواند دردهای معمول افزایش سن و انواع آرتروزها را و همین طور خطر آسیب دیدگی را کاهش دهد و به بهتر کردن وضعیت بدن و عملکرد آن کمک کند.

پشت ران

در یک چهارچوب در به پشت بخوابید. یکی از پاها را طوری روی دیوار قرار دهید که پاشنه آن به سمت سقف باشد. پای دیگر باید خم باشد و کف آن روی زمین باشد. حالت شما باید طوری باشد که یک کشش جزیی در پشت رانتان احساس کنید. اگر می خواهید کشش بیش تر شود باسن خود را از دیوار دور کنید. زمان کشش باید به اندازه باشد که احساس ناراحتی نکنید. حداقل 30 ثانیه زمان برای هر پا لازم است. سعی کنید در حال انجام تمرین راحت باشید و به راحتی نفس بکشید. می توانید در این حالت مجله بخوانید یا تلویزیون نگاه کنید.

جلو ران (الف)

درحالی که پاهایتان را مستقیم بالا آورده اید و به دیوار تکیه داده اید به بپشت بخوابید. به آهستگی بین دو پایتان فاصله ایجاد کنید تا به صورت عدد 7 در بیاید و احساس کشش در ناحیه کشاله ران بکنید. حداقل 30 ثانیه در در این حالت نگه دارید.

جلو ران (ب)

بنشینید پشت تان را به دیوار تکیه دهید. کف پاهایتان را به هم بچسبانید و بگذاریدزانوهایتان به طرف زمین بیایند. همین حالت به مدت 30 ثانیه یا بیش تر بمانید.

مفصل ران و پشت

به پشت بخوابید و هر دو پا را به صورت کشیده به دیوار تکیه دهید. به آهستگی اجازه دهید که هر دو پایتان به یک سمت متمایل شوند. سعی کنید این کشش ها را باسن و کمی در پشت خود احساس کنید. برای فشار بیش تر پای بالایی را کمی از دیوار جدا کنید ولی به صورت کشیده باشد. 30 ثانیه در هر جهت نگه دارید.

باسن

به پشت بخوابید. باسن شما باید در حدود 30 سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد. کف یکی از پاهایتان را به دیوار بزنید زاویه زانو باید 90 درجه باشد. قوزک پای دیگر را روی رانتان بگذارید. اگر می خواهید شدت کشش کم باشد باسن را از دیوار دور کنید و اگر می خواهید شدت کشش بیش تر باشد باسن را به دیوار نزدیک کنید یا به نرمی پایی را که روی پای دیگرتان قرار دارد را به دیوار نزدیک کنید.

شما باید تمرینات کششی را با ملایمت انجام دهید. کشش بیش از حد باعث صدمه دیدگی خواهد شد. اگر کشش ایجاد درد کرد کمی آرامی تر این کار را انجام دهید. آرام و طبیعی نفس بکشید. نفس خود را در حال انجام تمرینات حبس نکنید در حالت کشش راحت باشید.

معرفی چند حرکت کششی با کمک دیوار

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: