یکنواختی

اگر شما به درستی برای رسیدن به حداکثر رشد عضلانی کار کنید خیلی زود در سه تا شش ماه اول به این حالت یکنواختی خواهید رسید. در این نقطه است که پیشرفت شما به تدریج کم می شود. بعد از دو سال تمرین کردن روند رشد شما بسیار کم می شود. در بعضی نقاط، پیشرفت کاملاً متوقف می شود مگر این که از آنابولیک استروئیدها و یا دیگر آنابولیک ها استفاده شود. (که این کار به هیچ وجه توصیه نمی شود) این بدان معنی نیست که شما نمی توانید وضعیت بدنی ظاهری خود را بهبود ببخشید. در این زمان است که شما باید توجه خود به نقاط ضعفتان معطوف کنید، برای مثال رژیم و غیره، شما می توانید همیشه پیشرفت کنید و امیدوار باشید و بیش تر یاد بگیرید که چه گونه حجم عضلانی خود را با روش طبیعی بدون استفاده از استروئیدها افزایش دهید.

عضلات تمرین داده نشده بیش تر از عضلات تمرین داده شده جواب می دهند. این بدین معنی است که شخصی که تمرین نکرده خیلی زودتر در قدرت و رشد عضلانی پیشرفت می کند تا شخصی که چند ماه تمرینات مستمر و خوب داشته است. این حقیقتی انکار نشدنی است نه یک عقیده ی شخصی.

آشنایی با روند ساخت عضله در بدن.

هنگامی که عضلات تحت تمرینات شدید و سنگین قرار می گیرند در واقع دچار جراحت های بسیار ریزی می شوند. بدن پس از پایان یافتن این فشار عضلانی و در هنگام استراحت عضله، ترمیم این جراحت ها را آغاز می کند. در طی ترمیم بافت عضلانی، افزایش توده ی ترمیمی باعث بزرگتر شدن ساختار عضله در اندازه های مولکولی می شود. با افزایش تعداد دفعات این روند شرح داده شده یعنی تمرین شدید ورزشی، استراحت و ترمیم ساختار عضلانی در سطح مولکولی، به مرور بزرگ شدن ساختار عضلات به چشم می آید. هورمون های خاصی که در بدن ترشح می شوند در واقع پیام رسان هایی هستند که باعث تحریک و تولید این بافت ترمیمی می شوند. انسولین، هورمون رشد و تستسترون از جمله هورمون هایی هستند که با تحریک و درنتیجه افزایش تعداد و حجم پیوند های پروتئینی ماهیچه به بزرگترشدن ماهیچه کمک می کنند.

  • اهمیت استراحت و رژیم غذایی پس از تمرین های ورزشی: بدن برای ترمیم بافت عضلانی و در نتیجه افزایش ساختار عضله به استراحت نیاز دارد. در زمان استراحت پس از یک تمرین ورزشی سخت، برای 24 تا 48 ساعت پروتئین رسانی در جهت افزایش تعداد و حجم پیوند های پروتئینی عضله ادامه می یابد. این موضوع اهمیت رژیم غذایی حاوی میزان مناسب پروتئین را نشان می دهد.
2
با تعریف بدن سازی به شیوه ی طبیعی آشنا شوید.

بدنسازی به شیوه ی طبیعی به این معنی است که فرد بدن ساز برای ساخت عضله از هیچگونه ماده ی دارویی خوراکی یا تزریقی مانند استروئید، انسولین و هورمون رشد استفاده نکند و برای ساخت عضله تنها به هورمون های ترشح شده به صورت طبیعی در بدن بسنده کند.

  • افرادی که به شیوه ی طبیعی بدن سازی می کنند (natural یا natty) در مسابقاتی با قوانین ذکر شده در بالا با یکدیگر به رقابت می پردازند. آزمایش ادرار و استفاده از دستگاه دروغ سنج تست هایی هستند که صحت ادعای اینگونه افراد را پیش از شرکت در مسابقات تایید می کنند. اما متاسفانه روش های بسیاری برای گریز از این تست ها هستند که اعتبار این مسابقات را زیر سوال می برند.
چگونه به بیشترین میزان رشد عضلات خود دست یابیم؟
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: