آیا ورزش برای کسانی که تحت رژیم هستند توصیه می شود؟

ورزش به تمام کسانی که تحت رژیم هستند توصیه می شود زیرا کاهش وزن را تسریع می کند. هر نوع فعالیت جسمی متکی به ذخیره انرژی بدن است و سبب می گردد که مقدار کالری مصرف گردد این عمل سبب می شود وزنتان نسبت به زمانی که ورزش نمی کردید زودتر کاسته شود. وقتی مقدار کالری بدن را محدود می کنید و با ورزش و نرمش های ملایم باعث مصرف بیشتر انرژی تان می شوید، بدن مجبور می شود انرژی بیشتری را برای مقابله و پاسخگویی به حرکات شما بسیج نماید بنا به این علت است که زودتر لاغر می شوید. بعضی از اطباء و کارشناسان تغذیه حتی اظهار می دارند که ورزش سیستم سوخت و ساز بدن را بهبود می بخشد و شما را از بازده بیشتری برخوردار می سازد.

نه تنها نتایج سریع تری بدست می آورید بلکه شاهد تغییر کیفی نیز در جسم خود خواهید بود. رژیم گرفتن باعث چروکیدگی می گردد و ضمنا در فرایندهایی باعث اصلاح آن نیز می شود، اما کم کردن کالری سبب سفت شدن عضلات یا پوست گشاد شده نمی گردد! روزی فقط چند دقیقه بطور منظم و مرتب ورزش کنید آن گاه خواهید دید که تغییر یافته اید.

هر کسی آگاه است که برای برخورداری از تندرستی ورزش کردن امری لازم و اجتناب ناپذیر است. ورزش نه تنها وزن شما را پایین نگاه می دارد بلکه سبب پایین آمدن فشار خون نیز می گردد و نتیجتا شما را از سلامتی و نشاط برخوردار می سازد. به این طریق، قلب و عروق شما همواره در بهترین شرایط خواهند بود. بخاطر بسپارید قلب شما نیز مانند هر عضله دیگر بدن است، هر چه بیشتر ورزشش دهید قوی تر و سفت می شود و نتیجتا بهتر کار می کند. به محض شروع به ورزش قلبتان نیز سریع تر خون را در بدنتان به جریان وا می دارد (فقط کافیست نبض خود را بگیرید)، سریع تر زدن نبض یعنی خون بیشتری به اعضاء و اندام های حیاتی شما می رسد زیرا اکسیژن به وسیله خون به اندام های دور و نزدیک شما منتقل می گردد. با بیشتر رساندن عنصر حیات بخشی چون اکسیژن به تمام بدنتان، احساس زندگی، طراوت و شادابی بیشتری در خود خواهید یافت. بسیاری از افراد تحت رژیم، با افزودن روزانه چند دقیقه ورزش به برنامه عادی خود از کسالت دائمی نجات یافته اند و به عوض بسیار پرتحرک و فعال شده اند.

پس دریافتیم که ورزش برای بدن بسیار ضروری است و برای افراد تحت رژیم نوعی توفیق است زیرا باعث تقویت روحیه ، تناسب اندام و برخورداری از نیروی حیات و شادابی می گردد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: