ورزش در دوران بارداری

حفظ انرژی جسمی و روحی در بارداری، مهمترین عامل جهت ادامه روند طبیعی بارداری می باشد. ورزش باعث می شود که زن باردار بتواند وضعیت جسمی خود را قبل و بعد از زایمان حفظ کند.

از جمله فواید ورزش، بهبود حس اعتماد به نفس، قدرت و تقویت حس سلامت بوده و بدن را به خوبی با اضافه بار دوران بارداری همراه می سازد.

اثر ورزش در ماه های آخر بارداری که اغلب مشکلات در این دوره برای مادر ایجاد می شود بسیار مفید است.

همراه با ورزش می توانید درک صحیحی از توانایی بدن به دست آورید و روش های مختلف از سبک سازی بدن را که می تواند باعث غلبه و همراهی شما با درد زایمان شود بیاموزید.

حفظ تناسب اندام

فواید جسمی ورزش در دوران بارداری عبارت است از بهبود وضعیت روحی و ایجاد آرامش بیشتر، افزایش بنیه و قدرت. تمام این موارد باعث می گردد تا فشاری را که کودک به بدن مادر در دوران بارداری اعمال می کند، کمتر شود.

بدن با انجام ورزش سازش بهتری نسبت به روند تکامل بارداری می یابد و همچنین مادر با سایر روش های مختلف شل و سبک سازی بدن نیز آَشنا می شود.

از نظر علم فیزیولوژی؛ ورزش باعث خنثی کردن احساس زشتی، چاقی، و یا بدهیکلی در طی بارداری به خصوص در سه ماهه آخر بارداری می شود.

به علت افزایش گردش خون به دنبال انجام ورزش از حالت اضطراب و افسردگی کاسته می شود.

انجام زایمان را آسان تر می سازد و اگر بتوانید قدرت عضلانی را در طی بارداری بهبود بخشید، درد زایمان نیز بسیار کمتر خواهد شد. اکثر روش های ورزشی که در کلاس های بارداری آموزش داده می شود، همراه با آموزش تکنیک های شل و سبک سازی بدن و تنفس است (این تکنیک ها جهت غلبه و سازش با درد زایمان از اهمیت بالایی برخوردار هستند)

با ورزش در دوران بارداری، پس از تولد کودک نیز هرچه سریعتر به تناسب اندام می رسید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: