ورزش های مناسب برای کل بدن

با تمرین دادن به کلیه اعضای بدن، می توانید فشار ایجاد شده بر اثر اضافه وزن این دوران را کم و عضلات اصلی بدن را تقویت کنید.

همچنین اگر بیاموزید که چگونه لکن خود را به راحتی در دوران بارداری حرکت دهید، می توانید در هنگام وضع حمل بهترین وضعیت قرار گیری را برای خود انتخاب کنید.

یک متخصص زایمان و فعال در زمینه ورزش های دوران بارداری، وضعیت های خاصی از نرمش یوگا را توصیه می کند. به برخی از نرمش های خاص او در این صفحات اشاره می شود :

خم شدن به جلو

مطمئن شوید که کمر کاملاً صاف است. پاهای خود را حدود 30 سانتی متر از یکدیگر باز کنید و دست ها را به صورت موازی پاها قرار دهید. حال دست ها را در پشت به هم قلاب کرده و به آرامی کمر را در حالی که صاف است به سمت جلو خم کنید تا آن که به سطح خط باسن برسید، حال نفس عمیق بکشید. دست ها را تا آنجا که می توانید (از پشت) بالا بکشید. در حالی که لگن خود را به آرامی بالا و پایین می برید، همان حرکات را انجام دهید.

جمع کردن لگن تناسلی

در حالی که زانو به اندازه 30cm از هم فاصله دارند، بر روی چهار دست و پا قرار بگیرید. عضلات باسن را منقبض کرده ولگن را به داخل بکشید؛ به صورتی که یک قوس در ناحیه کمر ایجاد شود. این وضعیت را به مدت چند ثانیه نگاه دارید و مطمئن شوید که کمر خود را پایین نمی آورید. این کار را چند نوبت انجام دهید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: