استراحت و سبک سازی

یکی از مهمترین فعالیت های در اواخر بارداری ایجاد آرامش کافی است به دنبال بزرگ تر شدن شکم، نشستن و یا خوابیدن در وضعیت های معمولی کمی نامطلوب می شود.

اگر بر پشت و طاقباز بخوابید، وزن کودک بر روی عروق اصلی و اعصاب بدن فشار می آورد و باعث مورمور شدن و خواب رفتن و حالت سوزن سوزن شدن در ناحیه کمر می شود و حتی در مواردی نیز می تواند باعث احساس گیجی و تنگی نفس شود.

خوابیدن روی یک پهلو جواب اصلی جهت رفع این مشکلات است. شما می توانید از چند بالش برای ایجاد حمایت استفاده کنید.

راه های سبک سازی بدن

بهترین راه برای شل و سبک سازی بدن استفاده از روش های خاصی است که ذیلاً تذکر می دهیم. این روش ها کمک بسیار لذت بخشی جهت آرامش در دوران بارداری می باشند و می توانند شما را برای زایمان به خوبی آماده کنند. زیرا با کمک این روش ها می توان اکثریت عضلات بدن را شل و سبک ساخت. در نتیجه انقباضات رحمی بدون ایجاد انقباض در سایر عضلات همراه خواهد شد.

برای شل و سبک سازی بدنتان، از لمس کردن همسرتان کمک بگیرید. پاسخ بدن اغلب زنان نسبت به تماس همسرشان، شل و سبک سازی کامل بدن است. بهتر است از این تکنیک 2 بار در روز و به مدت 15 تا 20 دقیقه استفاده کنید. برای تمرین زیر ابتدا بدن را در یک حالت راحت قرار دهید؛ به پشت دراز بکشید و با کمک تعدادی بالش بدن خود را در وضعیت کاملاً راحتی قرار دهید.

حال چشم های خود را ببندید و با تنفس آرام و منظم، ذهن خود را از هرگونه اضطراب و هیجان خالی گردانید. سپس با انقباض و انبساط عضلات فوقانی بدن کار تمرین را آغاز کنید و بعد به سراغ سایر عضلات بروید (هر بخش را ابتدا چند ثانیه منقبض و سپس همان را شل سازید)

همان طور که به پشت دراز کشیده اید، پاهایتان را کمی به سمت ران حرکت دهید تا زانوهایتان کمی بالاتر از بدن قرار گیرند. سپس عضلات باسن، ران، زانو، ساق پا و کف پا و در آخر نیز عضلات چشم ها و پیشانی را منقبض و منبسط کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: