همه ما می دانیم چگونه وزن کم کنید. راهکار های پایه کاهش وزن، تغذیه سالم و تحرک است به طوری که بیش از مقدار انرژی دریاف شده، کالری بسوزانیم. فهمیدن راه های کاهش وزن آسان ترین مرحله است. ما در جهانی پر از وسوسه زندگی می کنیم که کاهش وزن را سخت می کند. بیشتر از ما از کلمه رژیم متنفریم. چیزی که شگفت انگیز است، وعده کاهش وزن سریع و آسان است. کاهش وزن سریع و آسان هیچ گاه ممکن نیست و وعده ای پوچ و توخالی بیش نیست. تنها راه لاغری، تغییر عادات غذایی، تحرک و تفکر است. نیازی نیست که فوق العاده باشید فقط کافی است 80 درصد سبک زندگی شما سالم باشد. مرحله اول برنامه ریزی است. هدف بدون برنامه آرزویی بیش نیست. مطلب را مطالعه کرده و برای کاهش وزن انگیزه بگیرید.

یادداشت های انگیزشی داشته باشید

یادداشت های چسبان! به عنوان یادآور می توان استفاده کرد. این یادداشت ها را به جاهایی که بیشتر جلوی چشم هستند، مانند روی مانیتور، در یخچال و ... چسبانده تا کارهایی که برای رسیدن  به هدف لازم است انجام دهید، به شما یادآوری شود. سعی کنید از جملاتی که مشوق شما هستند، استفاده کنید.

لباس ورزشی زیبا بخرید

زیبایی و حس خوب، انگیزه و اعتماد به نفس خوبی به دنبال دارد. اگر لباس ورزشی زیبایی دارید که خیلی به شما می آید و حس خوبی منتقل می کند، چند قدم از بقیه جلوتر هستید. اگر اضافه وزن دارید به این معنی نیست که نباید حس خوبی از خود داشته باشید. تقویت اعتماد به نفس، به شما انگیزه لازم برای بهتر شدن را خواهد داد.

فقط با هدف کاهش وزن ورزش نکنید

اگر تنها انگیزه ورزش کردن شما، لاغری باشد، بسیار خسته کننده خواهد بود.  ترازو می تواند دروغگو باشد. ترازو قابلیت تفکیک وزن چربی و ماهیچه بدن را ندارد، به همین دلیل کاهش وزن بسیار آهسته اتفاق می افتد. لیستی از تمام دلایل ورزش کردن برای خود تهیه کرده و تمرین را جزئی از زندگی خود کنید. آینده خود را با ورزش و بدون ورزش تصور کنید و با یکدیگر مقایسه کنید. قطعا متوجه خواهید شد که نتیجه ورزش کردن چه تفاوت هایی با ورزش نکردن دارد.

میان وعده های مختلف در نظر بگیرید

آشپزخانه خود را با غذاهای سالم پر کنید و خوراکی های وسوسه انگیز را به قفسه های فروشگاه ها واگذار کنید. اما همه ما تنها نیستیم در شوهر، فرزند و خانواده در خانه هستند که ممکن است خوراکی های مختلفی بخواهند. پس شما سعی کنید خوراکی های سالم خود را به طور جداگانه در یخچال یا کابینت نگه داشته و به خود قول دهید که فقط از غذاهای مخصوص خود استفاده کنید. ساعاتی را در روز یا هفته صرف درست کردن میان وعده هایی با میوه ها وسبزیجات کنید و در میان وعده ها از آنها استفاده کنید.

به خود جایزه بدهید

با قرار دادن جایزه برای رسیدن به هدف، به خود انگیزه بدهید. به ازای هر بار تمرین مقدار کمی پول برای خود در نظر بگیرید. و هدف گذاری کنید که با جمع کردن این پولها چیزی که در نظر دارید پس از مدتی برای خود خریداری کنید. به این صورت انگیزه ورزش و تمرین را در خود زنده نگه دارید.

لیست موزیک مخصوص ورزش بسازید

گوش کردن به موسیقی یکی از دلایل مورد علاقه بودن پیاده روی و دویدن است. سعی کنید بهترین موزیک هایی که تمایل زیادی به گوش کردنشان دارید، در لیستی قرار دهید و فقط و فقط هنگام ورزش کردن به آنها گوش دهید.

نوشیدن آب شگفت انگیز است

همه ما می دانیم نوشیدن آب، کمک به سزایی به کاهش وزن می کند. اما می تواند خسته کننده باشد. انواع میوه ها مانند توت فرنگی، تمشک، لیمو ترش، پرتقال یا سبزیجات تازه را بگذارید یخ بزند، و به بطری آب خود اضافه کنید.  به این صورت آب را خنک و طعم دار خواهید نوشید. راه دیگر این است که آبمیوه های طبیعی مانند آب لیمو را در قالب های کوچک ریخته تا یخ بزند. سپس به آب اضافه کنید و طعم شگف انگیز به آب داخل بطری خود بدهید.

به اندازه غذا درست کنید

سعی کنید به اندازه نیاز غذا پخته یا تهیه کنید که چیزی از آن باقی نماند تا وسوسه دوباره خوردن آن را نداشته باشد. بی جهت و بدون اینکه گرسنه باشید، در یخچال جستجو نکنید.

ورزش های کششی هنگام فیلم دیدن

برای دیدن فیلم ها و سریال های تلویزیون، مدت زمان طولانی بی تحرک خواهید نشست. حرکات کششی در این زمان فراموش نشود. حتی می توانید هنگام پخش پیام های بازرگانی بلند شده و نرمش های کششی انجام دهید و کالری بسوزانید.

تغییر محیط

بعضی از ما عادت داریم هنگام استرس و ناراحتی به خوردن غذا و تنقلات روی می آوریم. اگر این عادت را دارید، لحظات ناراحتی و استرس، محیط را تغییر دهید و خود را سرگرم کنید. عادت بدی که در برخی از ما وجود دارد، خوردن به وقت بیکاری است حتی اگر گرسنه نباشیم و این عمل فقط برای سرگرمی اتفاق می افتد. سعی کنید اوقات بیکاری کمتری داشته تا از بی جهت میل کردن غذا یا تنقلات اجتناب شود.

مقایسه نکنیم

دست از مقایسه بدن خود با سایرین بردارید. هر کس اندام منحصر به فردی دارد. چرا تلاش نمی کنید تا در بهترین حالت از خودتان باشید؟ اگر اندام خود را با دوستان، هنرمندان و یا حتی با سایر افراد باشگاه مقایسه می کنید، شما در حال شکست دادن خود هستید. زندگی کوتاه تر از آن است که شما به جنگ با خود بپردازید. بهتر است بیشتر نیروی خود را صرف رسیدن به هدف خود کنید.

سلامت روان را در اولویت قرار دهید

سلامت روانی، مهم ترین ابزار رسیدن به اهداف است. کاهش وزن تنها یک چالش فیزیکی نیست بلکه یک چالش روانی است. انرژی مثبت، عشق به خود و تمرکز رو توانایی های خود از مهمترین کارهایی است که به سلامت روانی کمک خواهد کرد. با تمرین و تفکر مثبت، می توانیم در جهت رسیدن به اهداف قدم برداریم.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۷ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: