یوگا ورزشی است که ذهنی فعال، نگرشی مثبت و آرامش در رفتار به شما هدیه خواهد داد. تصور اینکه بدون ملحق شدن به کلاس یوگا، تمرینات آن را انجام دهید،زیرا هیچکس اراده لازم برای انجام آنها را ندارد. اگر تا حالا کلاس یوگا ثبت نام نکردید، پس از خواندن مطالب زیر قطعا به آن فکر خواهید کرد.

مزایای شگفت انگیز

یوگا استراحتی پس از یک روز استرس زا

همه ما با توقعات و انتظاراتی از طرف دوستان، آشنایان، همسر، فرزندان و هرکس دیگری احاطه شده ایم. مهم نیست که این مسائل چقدر باعث ناراحتی شما می شوند، مهم این است که همه اینها وجود دارند و کاری از شما ساخته نیست. تمرین یوگا باعث آرامش و تمرکز بیشتر خواهد شد.

یوگا درمانی برای تشویش و افسردگی

مادر دنیایی زندگی می کنیم که مملو از ناراحتی هاست که احساسات شما را تحت تاثیر خود قرار می دهد. مهاجرت به شهری که چیزی از آن نمی دانید، از دست دادن یک عزیز و یا حیوان خانگی مورد علاقه شما می تواند باعث ناراحتی و افسردگی شود. مهم نیست که این اتفاقات چقدر باعث ناراحتی شما می شوند، مهم این است که در هر حالتی شما استحقاق شادی را دارید. تمرین یوگا می تواند به شما کمک کند، خلق و خوی خود را بهبود بخشیده و عملکرد ذهنیتان را تقویت کند.

یوگا الگوی تنفس و تعادل را بهبود می بخشد

ما به میزکار خود زنجیر شده ایم و ممکن است ساعت ها پشت میز نشسته باشیم. ممکن است خجالتی باشید و در جمع دچار استرس شوید که منجر به نفس های کوتاه و مقطع می شود. مهم نیست که چقدر خجالتی هستید، به یاد داشته باشید اعتماد به نفس مهارتی است که می توانید یاد بگیرید. تمرینات یوگا باعث می شود بتوانید تعادل خود را بیشتر حفظ کرده و الگوی تنفس خود را بهبود بخشید.

یوگا تمرکز و بهره وری را افزایش می دهد

ما در دنیایی حیرت انگیز زنگی می کنیم. لیست کارهایی که باید انجام دهیم و مهلت انجام دادن آنها محدود بوده و رو به اتمام است، روز به روز رشد کرده و از این اتفاق دچار ترس و وحش می شویم. صدای بلند تلفن که بی وقفه زنگ می زند. مهم نیست که چقدر احساس شلوغی ممکن است به شما دست بدهد، به یاد داشته باشید که دستپاچگی، نشانه ای است برای اینکه شما در حال انجام کاری خارج از ظرفیت خود هستید. تمرین یوگا کمک می کند، کارهای مورد انتظار را باتمرکز بیشتر و بدون دستپاچگی انجام دهید.

سوء تفاهمات متداول

یوگا باعث انعطاف بدن می شود

پیش نیاز کلاس های یوگا حرکات آکروباتیک و ژیمناستیک نیست. هیچکس با اولین تمرین نمی تواند مچ پایش را به سرش برساند. تمامی اندام های بدن ممکن است متناسب نباشد و زیادی چلق یا زیادی لاغر باشد. اما با تمرینات تعادلی و انعطافی در منزل، مانند حفظ تعادل با گذاشتن دست ها روی دیوار، می توان به انعطاف مورد نیاز در بدن دست یافت. مهم نیست که از کجا شروع می کنید، مهم نتیجه ای است که به آن دست میابید.

یوگا تنها ورزش مورد نیاز شماست

یوگا بهترین راه برای تقویت بدن و ذهن است. اما یک ورزش کامل و متعادل باید شامل تمرینات قلبی عروقی و قدرتی نیز باشد. می توانید با پیاده روی در پارک، یا دویدن در محله خود، تمرینات یوگای خود را کامل کنید. قدرت بدنی خود را با بلند کردن وزنه، پیوستن به کلاس های ورزش رزمی بالا ببرید. حتی می توانید با فشار وارد کردن به دیوار در منزل در طول پخش پیام های بازرگانی میان سریالی که در حال تماشای آن هستید، خود را از رفتن به کلاس های اضافی بی نیاز کنید.

راه هایی برای شروع

برنامه صبحگاهی را هر روز صبح اجرا کنید

تمریناتی در یوگا وجود دارد که می توانید صبح خود را با انجام دادن آنها آغاز کنید. ویدئو این تمرینات را می توانید ببینید و یاد بگیرید و هرروز صبح انجام دهید. تمرینات صبحگاهی یوگا برای همه مردم در هر شکل و سایزی مناسب است.

به کلاس های یوگا بروید

اگر می خواهید تمرینات یوگا را به درستی یاد بگیرید، از یک مربی می توانید کمک بگیرید. کلاس های یوگا علاوه بر آموزش تمرینات، فعالیت های اجتماعی نیز به دنبال دارد و می تواند شما را در انجام دادن تمرینات تشویق کننده باشد.

پتو با خود همراه داشته باشید

اگر نمی توانید بدون خم کردن کمر و صاف بنشینید یک پتو با خود آورده، آن را چند تا کنید و پشت کمر خود قرار داده تا بتوانید صاف بنشینید. با این کا می توانید تمریناتی که ماهیچه ها را درگیر می کند آسانتر انجام دهید.

به تفاوت ها توجه کنید

اگر دغدغه ها و تغییرات زیاد در زندگی فکرتان را مشغول می کند، در انجام تمرینات یوگا تداوم به خرج دهید. کلاس های یوگا حتی از یک فنجان قهوه نیز بیشتر موجب سرحالی می شود. اگر به تنفس و تناسب بدن خود اهمیت می دهید و می خواهید که زرنگ تر و با عتماد به نفس تر باشید، کلاس های یوگا را شروع کرده و ادامه دهید. قطعا متوجه تغییرات ایجاد شده در خود خواهید شد و عاشق یوگا می شوید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۸ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: