طبق نظر پزشکان هنگام ورزش همزمان با عرق کردن آلودگی ها از پوست صورت بیرون می آید. وقتی شما روی صورت تان آرایش دارید مواد آرایشی منافذ پوستی را می پوشاند و باعث گرفتگی این منافذ می شود. وقتی پوست صورت نتواند نفس بکشد و منافذ پوست بسته باشد احتمال ایجاد جوش های سر سیاه و سر سفید در سطح پوست بیشتر می شود.

مدیر موسسه پزشکی لندن می گوید: «ورزش باعث افزایش گردش خون می شود و رگ های خونی نزدیک به سطح پوست را باز می کند و در نهایت باعث عرق کردن می شود. این اتفاق موجب آرام شدن شما می شود و همچنین مواد سمی و آلودگی ها را از طریق سطح پوست دفع می کند و وقتی شما روی صورتتان انواع کرم یا پنکک دارید، پوست عملا نمی تواند به خوبی نفس بکشد و مواد سمی و آلودگی ها را از سطح خود دفع کند».

عرق و چربی طبیعی پوست خودش به تنهایی باعث بسته شدن منافذ پوستی می شود حالا فکرش را بکنید چه بلایی سر پوست صورتتان می آید وقتی آرایش هم دارید. تنفس نکردن پوست صورت می تواند باعث انواع آکنه و جوش در سطح پوست شود. بعد از ورزش باید عرق ها پاک و پوست خنک شود اگر شما این کارها را انجام ندهید عملا باعث افزایش احتمال ایجاد آکنه و جوش در سطح پوست خود می ‍ شوید.

توصیه می شود قبل از ورزش آرایش صورت خود را با استفاده از آب یا پد آرایشی پاک کنید و بلافاصله بعد از تمام شدن ورزش صورتتان را بشویید تا عرق و چربی طبیعی پوست روی صورت نماند و در نهایت فراموش نکنید که دوش بگیرید. ماسک های صورت خاک رسی یک تمیز کننده قوی و به دلیل دارا بودن اسید سالیسیلیک یک ضد التهاب فوق العاده است.

شما می توانید این ماسک ها را با مشورت پزشک و متخصص پوست بعد از ورزش استفاده کنید. افزون بر این ماسک ها بهتر است به طور مرتب از ماسک های لایه بردار خانگی هم استفاده کنید مثلا ترکیب میوه پاپایا همراه با عسل می تواند یک تمیز کننده و لایه بردار و همچنین مرطوب کننده خوب برای پوست شما باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: