مردان هم میتوانند سینه های بزرگ و نا مطلوبی داشته باشند.سینه های بزرگ در مردان با نام ژینکوماستیا شناخته شده است و میتواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد.میتواند ظاهر زنانه ای به سینه بدهد. بزرگی سینه میتواند به علت برخی از درمانهای پزشکی مثل هورمون تراپی هم باشد.

 

دلایل رایج بزرگی سینه مردان:

عدم تعادل در هورمون های مردانه( تستوسترون) و هورمون های زنانه( استروژن)

چاقی

بیماری مزمن کبدی

سطوح پائین تستسترون

نارسایی کلیه

 

 

دیگر دلایل نادر بزرگی سینه در مردان:

تیروئید پرکار

وجود تومورها

نقص ژنتیکی

 

برای کوچک کردن سینه یک برنامه ی تمرینی احتیاج دارید که بر روی از دست دادن چربی کل بدن تأکید داشته باشد و از عضلات ضعیف شما هم مراقبت کند. برنامه های مخصوص زیادی در این زمینه وجود دارد از جمله برنامه تمرینی رشد عضلات ضعیف، که برای نابود کردن چربی بسیار موثر میباشد . تلاش نکنید چربی قفسه سینه را با شیوه چربی سوزی موضعی از بین ببرید.

 

یکی از روشهای کوچک کردن سینه مردان انجام تمرین های ورزشی سخت است که شامل ورزش های کاردیو و تمرین عضلات سینه با وزنه میباشد .

 

مرحله اول آب کردن چربی سینه 

به منظور افزایش توان عضلانی و سرعت بخشیدن به فرآیند آب شدن چربی سینه، ۴ روز در هفته عضلات سینه را با وزنه تمرین دهید، و شاهد از بین رفتن چربی سینه تان در یک هفته باشید! برای مقاومت بیش تر از وزنه های اختیاری و یا حتی از وزن بدن خودتان استفاده کنید. پرس سینه و شنا، بهترین تمرین ها هستند. برای انجام شنا، از سمت صورت روی زمین دراز بکشید و وزن بدنتان را روی دستها و پنجه ی پا بگذارید .

 

( برنامه تمرینی:سینه های قوی تر در ۴ هفته)

 

آرنجتان را خم کنید و تا جایی که میتوانید پائین بیایید، بعد به طرف بالا فشار بیاورید تا به وضعیت آغاز برگردید. پنج ست ۲۵ تایی از این تمرین را تکرار کنید. برای انجام پرس سینه، در حالیکه در هر دست یک دمبل دارید، روی یک نیمکت صاف دراز بکشد. ارنج خود را همسطح با سینه در زیر وزنه بگذارید ، وزنه را بطرف بالای سرتان فشار دهید و بعد به وضعیت اول برگردید. پنج ست ۲۵ تایی از این تمرین را هم تکرار کنید.

 

مرحله دوم

برای نابود کردن چربی سینه تان عادت های غذاییتان را تغییر دهید. مواد غذایی با چربی بالا و همچنین غذاهایی که دارای سدیم و شکر زیاد هستند را حذف کنید که حاوی چیپس، کلوچه، هات داگ، کنسروها، غذاهای یخ زده و بال مرغ میشوند . و از این پس غذاهای مقوی، مثل ماهی یا مرغ کبابی، حبوبات، میوه ها، سبزیجات و کربوهیدرات های پیچیده مثل سبوس جو بخورید.

 

مرحله سوم

برای سوزاندن چربی سینه در یک هفته، هفته ای شش روز، هر بار ۶۰ تا ۹۰ دقیقه ورزش هوازی انجام دهید. دوچرخه سواری، پیاده روی، دویدن، و کلاس های گروهی تناسب اندام میتوانند به شما کمک کنند تا برای تنوع، ورزش های کاردیوی دائمی تان را تغییر دهید. همچنین به فعالیت هایی که ماهیچه های قفسه سینه تان را تقویت میکند هم توجه داشته باشید. مثل تمرین با دستگاه الپتیکال، شنا، اسکی یا قایق رانی.

 

مرحله چهارم

در طول این برنامه ی یک هفته ای، عادت های غذایی تان را بنویسید. وارد یک برنامه ی آنلاین محاسبه ی کالری غذا شوید و تعداد کالری که هر روز می خورید را جمع بزنید. تمام فعالیت هایی را که انجام داده اید را هم بنویسید. فهرستی از شدت تمرینات و مدت زمان انجام آن ها در طول تمام روزهای هفته تهیه کنید. از محاسبه کننده ی کالری برای تشخیص این که چند کالری در طول تمرین ها سوزانده اید، استفاده کنید.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: