مه شو : تصاویر جدید علی کریمی جادوگر آسیا را در ادامه مشاهده می کنید . علی کریمی سه فرزند به نام های هیما ، هیرسا ، هاوش  دارد و سالهاست با سحر داوری ازدواج کرده است. علی کریمی تا کنون تصویری از همسرش در فضای مجازی پخش نکرده است. علی کریمی یکی از اسطوره های فوتبال ایران است.

علی کریمی

زندگینامه علی کریمی

علی کریمی متولد 17 آبان 1357 در کرج ، بازیکن بازنشسته فوتبال است تا مقطع دیپلم تحصیل کرد اما از 12 سالگی پا به توپ شد تا اینکه با پرسپولیس درخشید و در تیم ملی لقب جادوگر را گرفت سپس بعنوان مارادونای آسیا مشهور شد او با 178 سانتی متر قد در پست هافبک نجومی بازی می کرد و 38 گل ملی هم دارد

علی کریمی

نام اصلی علی کریمی چیست؟ + اصالت علی کریمی 

محمد علی کریمی پاشایی با نام «علی کریمی» بعنوان فرزند سوم یک خانواده با اصالت لاهیجانی در کرج متولد شد ، دو برادر بزرگتر و یک خواهر کوچکتر از خود دارد پدرش ولی‌ الله کریمی فوتبالیست محلی و مادرش آببند پاشاکی خانه دار است.

علی کریمی

ماجرای ازدواج علی کریمی و همسرش سحر داوری

علی کریمی در سال 1378 در 21 سالگی با سحر داوری (اصالتا تورک زبان) ازدواج کرد که ثمره این زندگی یک دختر بنام هیما و دو پسر بنام هاوش و هیرسا است مادر علی: همسر علی ، خانم خوب و مهربانی است و از او خیلی راضی ام خدا را شکر عروس خوب و مهربانی نصیب ما شده است

علی کریمی

علی کریمی چه افتخاراتی را کسب کرده است؟

از افتخارات علی کریمی می توان به آقای گل جام قهرمانی آسیا-اقیانوسیه، بهترین بازیکن جام قهرمانی آسیا-اقیانوسیه در سال 2003، بهترین بازیکن سال آسیا در سال 2004، نامزد سلطان دریبل جهان در سال 2006، عضو باشگاه صدتایی‌ های فیفا در سال 2007 و دومین گلزن برتر تاریخ پرسپولیس اشاره کرد.

علی کریمی

ماجرای درگیری علی کریمی و کارلوس کی روش

بهمن ماه سال 1396 مناظره ای بین محمدرضا ساکت و علی کریمی در برنامه نود صورت گرفت. علی کریمی در این مناظره قرارداد های عجیب در فدراسیون فوتبال و همچنین قرارداد کارلوس کی‌ روش و دستیارانش را زیر سوال برد. پس از آن کارلوس کی روش سرمربی تیم فوتبال ایران در پیامکی که برای عادل فردوسی‌ پور نوشت، کریمی را بزدل خطاب کرد.

پس از آن هواداران علی کریمی و فوتبالیست های ایرانی در شبکه های اجتماعی به هواداری از کریمی پرداختند. همچنین وکیل علی کریمی با نشر پستی در صفحه اینستاگرم خود از احتمال شکایت موکلش علیه کی‌ روش خبر داد. ثروت علی کریمی حدود 22 میلیون دلار آمریکا تخمین زده می شود.

علی کریمی

علی کریمی : عاشق خانواده ام هستم

عاشق خانواده ام هستم و رابطه دوستانه ای با بچه هایم دارم و بیشتر باهم رفیق هستیم تا پدر و فرزند ، خانواده نعمت بزرگی است و بدون خانواده زندگی محال است.

علی کریمی

علی کریمی : در کرج مسافرکش بودم

علی کریمی شماره هشت تاریخی فوتبال ایران ، سال ها قبل ، پیش از آنکه ردای جادوگری بر تن کند ، در کرج مسافرکشی می کرد او با پیکان گوجه ای خود زمانی که بعنوان پدیده در فتح بازی می کرد و حتی در پرسپولیس هم قبل و بعد از تمرین با ماشین خود کار می کرد تا خرج خود را در بیاورد بعدا با حامد کاویانپور شراکتی وارد ساخت و ساز شد سپس با همکاری خداداد عزیزی و مجید ساعدی در شرکت پوشاک ورزشی مجید سرمایه گذاری کرد

علی کریمی

ماجرای اختلاف و درگیری علی دایی و علی کریمی

ماجرای اختلاف علی کریمی با علی دایی از مقدماتی جام جهانی 2006 شروع شد جایی که بازیکنان فوتبال توافق کردند در زمین فوتبال به علی دایی پاس ندهد قبل از آن هم فشار علی دایی برای نیمکت نشین کردن علی آتش این اختلافات را روشن کرده بوداما اوج این درگیری زمان سرمربیگری علی دایی در تیم ملی سال 1387 بود که کریمی را از تیم کنار گذاشت و او هم با مصاحبه تند و تیز بر علیه دایی تاخت در سال 1392 زمانی که دایی سرمربی پرسپولیس شد بازهم علی کریمی را از تیم کنار گذاشت که اختلافات از آن پس رنگ و بوی نفرت گرفت.

علی کریمی

رکوردهای علی کریمی

گلزن ترین هافبک تاریخ پرسپولیس در رقابت ها آسیایی (10 گل)

کریمی با 10 گل زده برای پرسپولیس ، گلزن ترین هافبک تاریخ این تیم در مسابقات باشگاهی آسیا (جام باشگاه های آسیا و لیگ قهرمانان آسیا) به شمار می رود.

بهترین گلزن تاریخ فوتبال ایران در مقابل تیم های ملی اروپایی (8 گل)

کریمی با 8 گل ، سردار آزمون با 6 گل و علی دایی با 5 گل؛ برترین گلزنان تاریخ فوتبال ایران ، در مقابل تیم های ملی اروپایی به شمار می روند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۶ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: