به غیر از چربی شکمی، یکی از بزرگترین مشکلات این منطقه که منجر به اختلال در زیبایی میشود، از دست رفتن قوام عضلات شکم است که منجر به جلو آمدگی شدید شکم، حتی با کوچکترین نفخ گوارشی میشود. علت شل شدن عضلات این است که فعالیتهای روزمره هیچ کدام عضلات شکم را در گیر نمیکنند، به خصوص در خانمها معمولا عضلات شل تر هستند و در جریان بارداری و زایمان این عضلات دچار کشیدگی و حتی بریدگی(در سزارین) میشوند، بنابراین قوام این عضلات شدیدا کاهش مییابد. پس اگر به دنبال خوش فرم شدن شکم هستید، حتما با ورزشهایی که روی عضلات شکم تمرکز دارند، آنها را تقویت کنید.

شکمبا چند تمرین شکمی آشنا شوید

بعد از این که چربی شکم با رژیم غذایی و برنامه ورزشی هوازی آب شد باید کاری کنید تا عضلات زیر آنها فرم یافته و زیبا شوند. پس برای قوام گرفتن و زیبا کردن عضلات شکم باید هفته ای چند بار تمریناتی را انجام دهید از جمله این تمرین ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1. دراز و نشست: روی زمین به پشت دراز بکشید درحالیکه دستهایتان پشت سر است، از کمر خم شده و تا حدی بالا بیایید که آرنجتان به زانوهایتان که خم هستند بخورند. این حرکت را هر جلسه 3 نوبت و در هر نوبت حداقل 20 بار تکرار کنید.

2. پا دوچرخه: روی زمین دراز بکشید، دستها پشت سر، زانو خم و ساق موازی با سطح زمین باشد. سپس حرکاتی شبیه به دوچرخه سواری را در هوا با پاها انجام دهید. این حرکت را نیز هر جلسه 3 نوبت و هر نوبت 3 دقیقه انجام دهید.

3. بالا آوردن پاها در حالت خوابیده: در حالت خوابیده به پشت پاها را به صورت مستقیم بالا بیاورید تا حدی که استخوان نشیمنگاه از زمین بلند شود سپس به آرامی پاها را به موقعیت اول برگردانید. این حرکت را نیز هر جلسه 3 نوبت و در هر نوبت حداقل 20 بار تکرار کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: