ورزش را در ابتدا با حرکتی مانند چرخاندن سر و گردن یا دست آغاز کنید زیرا این ورزش ها حرکاتی هستند که بر روی تمام بدن شما تاثیر مستقیمی را می گذارند و شادی و سرزندگی شما را در طول روز تامین می کنند.

ohki

ورزش های مداوم و متناوب تنها بر روی این موضوع تاکید دارند که شما باید حرکات ورزشی را به طور متناوب و بدون وقفه انجام دهید حتی اگر زمان این کار ۱۰ دقیقه باشد. و هر ورزشی را که می خواهید انجام دهید باید کامل انجام دهید و بعد به سراغ حرکت ورزشی دیگری بروید.

برای اینکه نتیجه بیشتری از ورزش هایتان بگیرید باید در هر روز بر یک ناحیه بدن تان تمرکز کنید و این حرکات را انجام دهید. اما قبل از این که حرکات اختصاصی مربوط به هر روزتان را انجام دهید به شما توصیه می کنیم یک حرکات کلی مانند چرخاندن مچ دست و قوزک پاهایتان، یا چرخاندن سر و بازوها را آغاز کنید و همه به این حرکات اختصاصی بپردازید.

بعد از مدتی که این حرکات را به طور مداوم انجام دهید شاید باورتان نشود اما متوجه می شوید که چربی های بدنتان شروع به از بین رفتن می کنند و از دست چربی های اضافی بدنتان راحت می شوید و اگر برای همیشه این کار را انجام دهید، متوجه می شوید که چربی های بدنتان به عضله تبدیل خواهند شد. حتی اگر به این موضوع علاقه مند شدید و می خواهید تاثیرات ورزش تان را هر چه سریع تر مشاهده کنید به شما توصیه هایی داریم:

شما می توانید یک بطری را از آب پر کنید و از آن به عنوان هالتر/دمبل استفاده کنید و هر روز صبح با این حرکات می توانید چربی های اضافی بازوهای تان را که ممکن است شل شده باشند و باعث آزار شما شوند، با این کار ساده تبدیل به عضله کنید.

از یک چوب بستنی استفاده کنید. ممکن است بسیاری از افراد یک چوب دستی را در منزل نداشته باشند شما می توانید از لوله جاروبرقی برای این کار استفاده کنید و این لوله بلند را به مدت ۱۰دقیقه از جاروبرقی تان جدا کرده و بعد متصل نمایید، یا این که از یک عصا برای این کار استفاده نمایید. این چوب دستی را بر روی پشت خود قرار دهید و آن را بالا و پایین کنید. چربی های موجود در پشت شما از بین بروند یا این که از این چوب برای حرکات دراز و نشست استفاده کنید. این چوب را بر روی جلوی خود قرار دهید و از آن به عنوان یک وسیله کمکی برای بالا آمدن استفاده کنید. در این صورت افرادی که قادر به انجام حرکات دراز و نشست نیستند با سهولت بیشتری می توانند این کار را انجام دهند.

شما می توانید از یک کش یا نخی که حالت کش مانند داشته باشد استفاده کنید و یک سر این کش را در یک دست خود و سر دیگر را در دست دیگر خود بگیرید و آنها را به هم دور یا نزدیک کنید با کمک این حرکت باز بر روی عضله های پشت بازوی خود کار می کنید و باعث می شود افراد که دارای بازوهای بزرگی هستند و با این کار به از بین رفتن بازوهای شان کمک شایانی می شود.

حرکاتی را که بر روی عضلات دست، پا، سر، گردن خود انجام می دهید با احتیاط آسیبی را که به این نواحی از بدن شما وارد نسازد زیرا این اعضا بسیار حساس هستند و با کوچک ترین ضربه ای آسیب می بینند.

شما در یک یا دو ماه اول این حرکات را هر روز و به مدت ۱۰ دقیقه می توانید انجام دهید و مواظب باشید که این حرکات آسیبی را که به این نواحی از بدن شما وارد نسازد زیرا این اعضا بسیار حساس هستند و با کوچک ترین ضربه ای آسیب می بینند.

در یک یا دو ماه اول این حرکات را هر روز و به مدت ۱۰ دقیقه می توانید انجام دهید اما بعد از این مدت شما می توانید این زمان را از ۱۰ دقیقه به ۳۰ دقیقه افزایش دهید. زیرا بعد از گذشت یک یا دو ماه بدن شما آمادگی بیشتری را برای افزایش زمان ورزش کردن دارد و با مشکل جدی مواجه نخواهید شد اما باز هم متذکر می شویم که بر روی یک سری از اعضای خاصی که تاکید شد حساسیت بیشتری داشته باشید.

این موضوع که شما هر روز ۱۰ دقیقه را به ورزش کردن اختصاص دهید بسیار بهتر از این موضوع می باشد که شما یک ساعت اما هفته ای یک یا دو بار ورزش کنید.

مکانی را که برای ورزش کردن انتخاب می کنید باید محیطی باشد که کاملا آزاد باشد و شما حین ورزش کردن نگران این موضوع نباشید که دستتان یا پای شما حین انجام حرکات ورزشی به گلدان یا میز نخورد و دغدغه خاطر داشته باشید. اگر هنگام حرکات ورزش متوجه شدید که در ناحیه هایی مانند کمر، گردن، سر دچار عارضه شده اید بهتر است ورزش را متوقف کنید زیرا این موضوع نشانه ای است که شما این حرکت ورزشی که مربوط به این ناحیه می باشد را درست انجام نداده اید به همین دلیل در این ناحیه احساس درد و ناراحتی می کنید.

موضوع دیگری که فوق العاده اهمیت دارد نحوه صحیح دم و بازدم شما در حین ورزش کردن می باشد. شما باید به درستی و صحیح تنفس خود را کنترل کنید و بدانید که چه زمانی باید دم و یا چه زمانی بازدم را انجام دهید زیرا در غیر این صورت در حین انجام حرکات ورزشی با کمبود اکسیژن مواجه می شوید.

اگر در فصل تابستان هستید بهتر است کولر و وسیله تهویه منزلتان را در حین حرکات ورزشی خاموش نگهداری و فقط پنجره های منزل تان را باز کنید تا هوای اتاق در حین ورزش جابه جا شود. زیرا شما در حین انجام حرکات ورزشی دچار تعریق می شوید و اگر کولر یا هر وسیله تهویه دیگری روشن باشد باعث می شود که دچار درد عضلانی یا سرماخوردگی شوید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: