mahsho se3

مه شو: در این مقاله قصد داریم در مورد سلولیت و غذاهای مؤثر در ایجاد آن صحبت کنیم. سلولیت چیست؟ سلولیت به تجمع بد شکل چربی هایی گفته می شود که سوخت و ساز آنها مختل شده است. این چربی ها به همراه برخی مواد سمی در زیر پوست رسوب می کنند که این مسأله بیشتر در خانم ها رایج می باشد. سلولیت فقط در خانم هایی که اضافه وزن دارند دیده نمی شود بلکه در خانم های لاغر و حتی کسانی که وزن متعادل و مناسب دارند نیز مشاهده می گردد.

پوست کسانی که دارای سلولیت هستند شبیه پوست پرتقال است. تغذیه امر بسیار مهمی در ایجاد سلولیت می باشد. به عنوان مثال، باید از بسیاری از مواد غذایی مانند برخی غذاهای شیرین اجتناب نمایید.

براساس نظر بهترین دکترهای زیبایی و متخصصان پوست، عدم تعادل هورمونی،ژنتیک، رژیم غذایی نامناسب و عدم فعالیت بدنی از عوامل تأثیر گذار بر ایجاد سلولیت می باشند. آنها در ادامه توضیح می دهند که بدن ما مواد غذایی خاصی را پذیرفته و انبار می سازد که در نتیجه این کار، سلولیت پدیدار می گردد.

mahsho se

از مصرف غذاهایی که حاوی قند، چربی و نمک هستند اجتناب نمایید و یا در میزان استفاده از آنها دقت کنید زیرا اینگونه مواد غذایی مسئول احتباس آب در بدن می باشند و در نتیجه، باعث افزایش میزان مایع در بافت ها می گردند. بنابراین، از مصرف مواد غذایی که حاوی قند، چربی و نمک هستند، جدا بپرهیزید.

بهتر است از غذاهایی مانند مواد غذایی کنسرو شده، سوپ های فوری، گوشت خشک شده، محصولات گوشتی مانند کالباس و سوسیس اجتناب نمایید زیرا آنها کالری بالایی دارند. البته دقت داشته باشید که چربی های موجود در سلول های بدن برای سلامت کلی بدن ضروری هستند اما اینگونه غذاها دارای چربی های مفید نیستند.

به طور خلاصه، لیست محصولات و مواد غذایی ممنوع شامل پنیر، پنیر کپک زده، انواع کیک و شیرینی، چیپس و سیب زمینی سرخ شده، انواع تنقلات، گوشت، سس مایونز، میوه های خشک، مربا و نوشیدنی های الکلی می باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: