mahsho a

مه شو: با افزایش سن، عضلات و رباط زیر چشم نازک تر می شوند به طوری که به چربی زیر چشم اجازه می دهند به سمت جلو پیش بیاید. بافت های چربی زیر چشم به شکل کیسه هایی خود را نشان می دهد. این کیسه های چربی در مقابل رژیم غذایی و ورزش مقاوم هستند اما خوشبختانه روش های بسیاری وجود دارند که به پیشگیری و درمان پف چشم کمک می کنند. در ادامه به توضیح این روش ها می پردازیم:

1- سعی کنید 7 تا 8 ساعت در طول شب استراحت کنید. کیسه های چربی زیر چشم اغلب به دلیل عدم خواب کافی ایجاد می شوند.

2- از بالش اضافی استفاده کنید. بالاتر بودن سر از بقیه بدن هنگام خواب از جمع شدن مایع زیر چشم جلوگیری می کند. تشک خود را تنظیم و مرتب کنید و سپس سر خود را بالاتر از تشک قرار دهید.

3- صورت خود را با آب سرد بشویید. با پاشیدن آب سرد بر روی پوست گردش خون بهبود یافته و مایع اضافی زیر چشم را به حرکت درمی آورد و مانع از ایجاد کیسه های چربی زیر چشم می گردد.

4- با مصرف دیورتیک می توانید از میزان تورم بکاهید. چنانچه پف زیر چشم تنها گاه گاهی اتفاق می افتد، به دکتر خود مراجعه کنید. تحت نظر پزشک می توانید از این دارو استفاده نمایید. دیورتیک ها در هر داروخانه ای در دسترس هستند.

5- چای کیسه ای سرد و مرطوب برای درمان کیسه ها و پف زیر چشم موثر هستند و هرگونه تورمی را کاهش می دهند. تانن موجود در چای می تواند پوست را محکم نگه دارد. چای کیسه ای را با آب سرد کاملا خیس کنید و بر روی چشم های خود قرار دهید.

6- خیار سرد نیز برای درمان پف زیر چشم بسیار مفید است. خیار را در یخچال قرار دهید تا کاملا سرد و خنک شود. سپس خیار را به ورقه های نازکی برش دهید. برش های نازک و سرد خیار را روی چشم خود بگذارید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: