mahsho a1

مه شو: در این مقاله به شرح ماسک های بسیار ساده پوست خواهیم پرداخت که توسط مواد غذایی سالم تهیه می شوند. دوستان و خوانندگان عزیز، در سایت مه شو مطالب بسیاری در مورد طرز تهیه و نحوه استفاده انواع ماسک بیان شده است.

1- ماسک لیمو:

به منظور لایه برداری و مرطوب سازی پوست خود از مخلوط آب یک عدد لیمو به همراه 1/4 فنجان روغن زیتون و یا روغن بادام شیرین به صورت ماسک بر روی پوست خود استفاده نمایید.

2- ماسک ماست:

برای پاکسازی پوست خود و بستن منافذ بزرگ آن، مقداری ماست ساده را به مدت 20 دقیقه بر پوست خود بگذارید.

3- ماسک سس مایونز:

سس مایونز نیز یکی از بهترین مواد غذایی است که می تواند پوست شما را پاکسازی کرده و آن را صاف و نرم سازد. بدین منظور از سس مایونزی که حاوی مقدار زیادی تخم مرغ است، استفاده کنید. کمی سس مایونز برداشته و آن را به آرامی بر روی پوست صورت خود پخش نمایید. بعد از 20 دقیقه سس را از پوست خود برداشته و صورتتان را با آب سرد بشویید.

4- ماسک شیر خشک:

برای تهیه این ماسک ساده، یک چهارم فنجان شیر خشک را با مقدار کافی آب مخلوط نمایید تا خمیری به دست آید. تمام پوست خود را با این ماسک کاملا پوشش دهید. اجازه دهید ماسک روی پوستتان کاملا خشک شود. سپس پوست خود را با آب گرم بشویید. پس از استفاده این ماسک پوستتان احساس تازگی، شادابی و طراوت خواهد کرد.

5- ماسک موز:

با ماسک موز، به طور طبیعی پوست خود را نرم و مرطوب سازید. یک عدد موز رسیده را کاملا له کنید و آن را به آرامی بر پوست صورت و گردن خود بمالید. پس از گذشت 10 تا 20 دقیقه می توانید پوستتان را با آب سرد بشویید.

شما می توانید به موز، یک چهارم فنجان ماست ساده و 2 قاشق غذاخوری عسل نیز اضافه کرده و طبق دستور بالا این ماسک را به کار برید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: