mahsho fa

مه شو: پاکیزگی، تغذیه مناسب و آب و هوای پاک، دوستان واقعی پوست به شمار می آیند. پس برای داشتن پوستی سالم و زیبا باید همیشه آن را پاک و تمیز نگه داریم و بدرستی آن را تغذیه کنیم. یکی از حقایق اصلی در مورد پوست این می باشد که پوست شما زمانی سالم و شاداب است که کاملا تمیز باشد. روش پاکسازی و پاک کردن پوست و نوع پاک کننده آن به نوع پوست بستگی دارد.

هر چه قدر پوست، چرب تر و در محیط آلوده تر باشد باید بهتر و اصولی تر پاکسازی گردد زیرا پوست های چرب آمادگی بیشتری برای ابتلا به ناراحتی های پوستی مانند جوش و لک دارند.

روش های گوناگونی برای پاکسازی پوست وجود دارد که یکی از بهترین روش ها، بخور دادن پوست است.

با بخور دادن منافذ پوست تا لایه های عمیق تر پاکسازی می شوند.

کسانی که پوست معمولی یا چرب دارند می توانند هفته ای 1 تا 2 بار پوستشان را بخور دهند اما افرادی با پوست خشک بهتر است هر 2 هفته 1 باراز طریق بخور پوست خود را پاکسازی نمایند.

به غیر از بخور روش های گوناگون زیاد دیگری برای پاکسازی وجود دارد مانند آب و یا عصاره گیاهان، کرم ها یا لوسیون های معتبر، شیر، انواع صابون های پاک کننده مناسب پوست و غیره؛ البته بخاطر داشته باشید افرادی با پوست خشک بهتر است روزی یک بار از انواع کرم های مخصوص پاکسازی، عصاره گیاهان و یا صابون های مناسب استفاده نمایند؛ این در حالی است که افراد دارنده پوست چرب می توانند روزانه 2 تا 3 بار از این محصولات استفاده کنند.

برطبق نظر بهترین متخصصان پوست حتما شب ها پوست خود را کاملا تمیز نمایید زیرا شب زمان تنفس پوست می باشد؛ بنابراین، هر شب در ابتدا پوست خود را بخوبی پاک نمایید و پس از پاکسازی هرگز پوستتان را با انواع کرم و مواد چرب نپوشانید تا پوست بتواند کاملا نفس بکشد. در واقع، با انجام این کار به پوست خود مجال تنفس و دفع سموم را می دهید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: