mahsho av

مه شو: ویتامین E آنتی اکسیدانی بسیار قوی است که می تواند نقش مهمی را در پیشگیری از بسیاری از بیماری ها ایفا کند. این ویتامین برای حفظ و نگهداری سلامت و زیبایی پوست و البته جوانی آن بسیار مهم می باشد.

ویتامین E را به عنوان ماده اولیه مهم در محصولات مربوط به زیبایی می شناسند. ویتامین E علاوه بر سلامت عمومی بدن موجب زیبایی ظاهری نیز می گردد.

بر اساس بررسی های انجام شده ویتامین E از پیری پوست جلوگیری کرده و باعث جوانی پوست می گردد. بیش از 90 درصد از آسیب های پوستی ناشی از قرار گرفتن در نور آفتاب بدون حفاظ لازم و ضد آفتاب می باشد.

غذاهای غنی از غلات، دانه آفتابگردان، بادام، روغن های گیاهی، شلغم، گوجه، دانه کاج، کره بادام زمینی، سبوس گندم و آواکادو سرشار از ویتامین E هستند که مصرف آنها را به میزان کافی توصیه می گردد.

جالب است بدانید با مصرف ویتامین E می توانید از آسیب های پوستی ناشی از آفتاب تا حد زیادی پیشگیری کنید. می دانید که آفتاب موجب پیری زودرس پوست می گردد ولی ویتامین E تا حد زیادی از بروز اینچنین آسیب هایی پیشگیری می کند.

بهتر است قبل از خارج شدن از منزل و یا هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید از کمی ویتامین E بر پوست به طور موضعی خود استفاده کنید.

کرم های حاوی آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین E گاهی از ضد آفتاب ها مؤثر تر هستند. زیرا اینگونه کرم ها نسبت به بعضی از ضد آفتاب ها در آب حل نمی شوند، به راحتی از روی پوست پاک نمی گردند و بنابراین، دوام بیشتری دارند.

علاوه بر استفاده موضعی از ویتامین E و مصرف مواد غذایی سرشار از ویتامین E می توانید کپسول های آن را نیز مورد مصرف قرار دهید زیرا تأثیرات بسیار عالی بر بهبود التهابات پوستی دارند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: