mahsho ak

مه شو: ما از مرطوب کننده ها به منظور آبرسانی پوست و حفظ آب آن استفاده می کنیم. خوب است بدانید که مرطوب کننده های ساده که معمولا دارای چربی هستند، به دلیل داشتن چربی از تبخیر آب پوست ممانعت می کنند. در ادامه به بیان توصیه هایی برای انتخاب و استفاده از مرطوب کننده های مناسب می پردازیم:

1- اگر پس از استفاده مرطوب کننده، پوست شما جوش زد و یا حس می کنید که مرطوب کننده، پوستتان را چرب می کند، بهتر است که دیگر از آن استفاده نکنید و به سراغ مرطوب کننده های فاقد چربی بروید زیرا اینگونه مرطوب کننده ها برای پوست های چرب مناسب نیستند.

2- قبل از استفاده از هر مرطوب کننده ای، ابتدا کمی پوست خود را با آب مرطوب سازید. با انجام این عمل، لوسیون و یا کرم به جای از دست دادن آب می تواند در آب قرار بگیرد و در نتیجه، آب خود را حفظ خواهد کرد و دیرتر آن را از دست خواهد داد.

3- همیشه سعی کنید قبل از استفاده مرطوب کننده، قسمت هایی از بدن که خیلی عرق می کنند را ابتدا کاملا خشک نمایید تا از بروز هرگونه عفونت قارچی پیشگیری کنید زیرا عفونت های قارچی در محلی که رطوبت وجود داشته باشد بیشتر فعالیت می کنند.

4- از آنجا که مرطوب کننده پس از طی زمان معینی، مواد ضد باکتری و ضد قارچی خود را از دست می دهد، سعی کنید بیش از یکسال از مرطوب کننده استفاده ننمایید.

5- اگر مرطوب کننده ای علیرغم ظاهر خوب خود، تآثیر چندانی بر پوست خشک شما ندارد شاید به این دلیل می باشد که آن مرطوب کننده دارای آب کافی و فاقد مواد لازم و ضروری دیگر برای پوست می باشد.

6- چنانچه دارای پوست خشک هستید از پزشک خود بخواهید تا مرطوب کننده ای قوی و مناسب پوست شما برایتان تجویز کند.

7- بیشتر مرطوب کننده ها به شکل کرم در بازار موجود هستند و به نظر می رسد که از لوسیون ها مؤثر تر می باشند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: