mahsho mas

مه شو: یکی از ساده ترین راه های زیباسازی و سلامت پوست، تهیه و استفاده از انواع ماسک های طبیعی است. در ادامه به بیان چند ماسک ساده و طبیعی خواهیم پرداخت:

ماسک ماست و سیب:

برای تهیه این ماسک عالی، یک قاشق چایخوری ماست را با نیمی از سیب رنده شده مخلوط نمایید. سپس 2 قاشق غذاخوری آبلیموی تازه و 1 قاشق چایخوری آرد جود دو سر را نیز به آن بیافزایید. این ماسک، یک ماسک عالی برای پاکسازی پوست است. می توانید از این ماسک عالی هفته ای 1 بار استفاده کنید.

ماسک ماست و هلو:

50 گرم ماست را با یک عدد هلوی رنده شده مخلوط نمایید. این ماسک را به مدت 15 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید. استفاده روزانه از این ماسک موجب مرطوب نگه داشتن پوست می گردد.

ماسک خیار و آبلیمو:

یک عدد خیار رنده شده را با مقداری نعناع تازه و کوبیده شده مخلوط نمایید. سپس به آن 1 قاشق چایخوری آبلیموی تازه و 1 عدد سفیده تخم مرغ بیافزایید. این ماسک 20 دقیقه باید روی پوست بماند.

ماسک موز و عسل:

2 قاشق عسل را با 2 2 عدد موز ترکیب نمایید. سپس به آن 2 قاشق غذاخوری ماست بیافزایید. این ماسک را به مدت 30 دقیقه روی پوستتان بگذارید. این ماسک عالی اگر بطور مداوم مصرف گردد موجب شفافیت پوست می گردد و لکه های پوست را از بین می برد.

ماسک سیب و شیر:

1 عدد سیب را رنده کرده و با مقداری شیر ترکیب نمایید. این ماسک را به مدت 20 دقیقه روی پوست خود قرار دهید. این ماسک موجب پاکسازی پوست می گردد و پوست را لایه برداری کرده و به آن را شفاف می سازد.

ماسک آناناس:

آب آناناس را بگیرید و به مدت 10 دقیقه پوستتان را با آن ماساژ دهید. این ماسک خستگی پوستتان را برطرف می سازد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: