مه شو: یکی از راه های مراقبت از پوست، پاکسازی و تمیز کردن آن است. پاک نمودن آرایش امری بسیار مهم می باشد زیرا مواد آرایشی باعث بسته شدن منافذ پوست می گردد. بسته شدن منافذ پوست به علت ترشحات طبیعی نیز می تواند به پوست آسیب برساند. دانستن این نکته نیز بسیار ضروری به نظر می رسد که تمیز کردن ناصحیح پوست نیز می تواند مضر می باشد؛ به طوری که ضرر آن بیش از تمیز نکردن پوست است. چنانچه با روش های نادرست پوست خود را تمیز نمایید رطوبت و چربی های طبیعی پوست از بین می روند.

شما می توانید با روغن های مناسب، کرم های مخصوص پوست خود، صابون ها و یا انواع لوسیون های تمیز کننده قابل شستشو پوست خود را تمیز نمایید. آب و صابون بهترین مواد شوینده و تمیز کننده پوست می باشند.

در مورد روغن ها و کرم ها می توان گفت که این مواد می توانند آرایش را در خود حل کنند اما برای پاک کردن و از بین بردن آلودگی ها مناسب نیستند. به یاد داشته باشید که حتما پس از پاک کردن پوست خود حتما از مرطوب کننده ها استفاده نمایید.

برای تمیز کردن پوستتان، صابون های ملایم و مناسب پوست خود را بکار برید زیرا انواع شیر پاک کن ها و کرم های پاک کننده ها نمی توانند به خوبی و مؤثری صابون باشند.

شما می توانید از تازه کننده ها نیز برای تمیز سازی پوست خود استفاده کنید زیرا آلودگی ها را به راحتی از روی پوست برداشته و باعث حفاظت پوست می شوند. شما می تواند بلافاصله پس از شستشو از تازه کننده ها استفاده کنید و با تکه ای پنبه پوستتان را به آرامی توسط تازه کننده پاک نمایید.

به غیر از تازه کننده ها، می توانید از انواع لوسیون های مناسب پوستتان و یا انواع قابض کننده ها نیز استفاده نمایید. در واقع، اساس همه آنها یکی است و میزان تأثیر آنها بستگی به میزان الکل موجود در آنها دارد؛ به عنوان مثال، لوسیون های طبی حاوی الکل بیشتری هستند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: