مه شو: راه های زیادی برای داشتن پوستی شفاف و سفید وجود دارد که یکی از بهترین روش ها استفاده از مواد طبیعی است. در ادامه به برخی از روش های ساده و مؤثر اشاره خواهیم کرد:

بسیاری از مواد طبیعی مانند ماست، سیب زمینی، انگور، لیموترش و عصاره بسیاری از گل ها موجب سفیدی پوست می شوند اما از آنجا که اینگونه مواد موجب خشکی پوست می گردند برای پوست های چرب توصیه می شوند. شما می توانید هر یک از این مواد طبیعی را به شکل ماسک مورد استفاده قرار دهید.

یکی از گل های مؤثر در سفیدکنندگی پوست، گلبرگ شقایق است که می توانید آن را با مقداری آب دم کرده صاف کنید و سپس به پوست خود بمالید.

برای داشتن پوستی شفاف و لطیف مقداری گیلاس را له کنید و برای 10 تا 15 دقیقه روی پوستتان بگذارید.

باقلای پخته باعث پاکی پوست و صافی آن می شود. مقداری باقلای پخته را له کرده و پوست خود را با آن پوشش دهید. با تکرار این کار پوستتان صاف و زیبا می گردد.

برای لطیف شدن پوست، مقداری انگور را در روغن زیتون بجوشانید و سپس آن را از صافی رد کنید. این یک ماسک مفید برای نرمی و لطافت و زیبایی پوست می باشد.

به منظور روشن تر شدن پوست 250 گرم جعفری را در مقدار کمی آب بجوشانید و از آن به عنوان یک ماسک استفاده نمایید. این ماسک را به مدت یک هفته استفاده کنید.

کدو حلوایی از آن جمله میوه های فوق العاده ای است که برای سلامت و زیبایی پوست و مو عالی است. چنانچه مقداری کدو حلوایی گرم شده به مدت 30 دقیقه روی پوستتان بگذارید موجب شفافیت رنگ پوست می شود.

یک ماسک عالی دیگر برای پوست جوشانده گل های ماده تازه رازک است که شما می توانید این جوشانده را با جوشاندن مقداری از این گل ها در 2 لیوان آب تهیه نمایید. این جوشانده را از صافی گذرانده و اجازه دهید خنک شود. سپس از این جوشانده به صورت ماسک استفاده کنید.

برای لطافت پوست، گل های هلو را بجوشانید و بر روی پوست هر قسمت از بدن که تمایل دارید، بگذارید تا پوستتان نرم و لطیف گردد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: