روغن ماهی سرشار از امگا3 است که برای سلامت پوست ضروری است. مکمل ها و مواد غذایی سرشار از امگا3 به کاهش خشکی پوست همرا با اگزما کمک می کنند. با این حال ، گزارشات رسیده حاکی از آن است زمانی که فرد از با استفاده از مکمل های ماهی به درمان اگزما می پردازد ، امکان آن وجود دارد این امر از پاکسازی و محو نمودن کامل اگزما جلوگیری نماید.

روغن ماهی بطور طبیعی سرشار از آمین است ، که می تواند باعث بدتر شدن علائم اگزما در 30% از افراد مبتلا به این بیماری شود. از کجا باید تشخیص داد که شما جز آن 30% هستید یا خیر؟! برای تشخصی این امر بهتر است از رژیم غذایی خود آمین ها را حذف نمایید.

اگر که اگزمای شما رو به بهبودی است توصیه می شود که از مکمل های روغن ماهی استفاده نکنید و برنامه درمانی زیر را دنبال کنید و از جایگزین های غنی امگا3 همانند بذر کتان تازه ، روغن بذر کتان ( پس از باز شدن درب آن در مدت 5 هفته باید مصرف شود.) ، تخم چیا و ماهی سفید تازه ( ماهی های دیگر حاوی آمین هستند.) استفاده کنید.

توجه داشته باشید که ماهی یخ زده و یا ماهی مانده ( از غذای روز قبل ) سرشار از آمین هستند و اگر شما به آمین حساسیت دارید امکان دارد با مصرف ماهی سالمون بدن شما واکنش نشان دهد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: