تابش خورشید بر روی پوست سبب ایجاد مشکلاتی می شود. سیگار کشیدن نیز اثرات مخربی بر روی پوست دارد. تا بحال فکر کرده اید که چه کار دیگری انجام می دهید که سبب آسیب رسیدن به پوستتان می شوند! در این مقاله به عادت های بدی اشاره می کنیم که سبب پیری زودرش می شوند که با کاهش آنها می توانید چین و چروک ها را از بین ببرید.

اینکه برای همیشه جوان بمانید غیر ممکن است اما با مراقبت از پوست خود می توانید صورتی شاداب داشته باشید. اجازه ندهید که اشتباهات زیبایی سبب شوند که مسن تر بنظر برسید. با روش هایی آسان می توان از پوست صورت مراقبت نمود.

ـ بیش از حد لاغر هستید : لاغری معایبی نیز دارد. از دست دادن بیش از حد چربی باعث می شود که صورت شما بد قیافه شود و ظاهری پیر پیدا کنید. برخی از رژیم های غذایی خاص نیز باعث ایجاد پیری زودرس می شوند. افزایش وزن و از دست دادن مکرر آن سبب کشیده شدن پوست و گشاد شدن آن می شود. راه حل آن اینگونه است که وزن خود را با دنبال نمودن یک رژیم غذایی سالم و ورزش حفظ کنید.

این رژیم غذایی سالم شامل :

ـ اسید های چرب امگا3 مانند ماهی قزل آلا و گردو می شود که به مبارزه با چین و چروک می پردازند.

ـ ویتامین C که در مرکبات ، کیوی و اسفناج یافت می شود و به تولید کلاژن کمک می کند.

ـ لیکوین موجود در سس گوجه فرنگی و گریپ فروت در برابر آسیب های خورشید از پوست محافظت می کند.

ـ مالیدن چشم ها : کشیدن و مالیدن پوست نازک اطراف چشم سبب ایجاد تیرگی می شود. به علت اینکه تغییرات رنگدانه ای با افزایش سن شما شروع می شود. که این امر سبب می شود مشن تر بنظر برسید. اگر امکان نمالیدن چشم ها برای شما وجود ندارد باید به یک متخصص آلرژی مراجعه کنید و درمان را شروع کنید.

همچنین فراموش نکنید که در حین آرایش و یا استفاده از لنز چشم با ملایمت با پوست اطراف چشم خود رفتار کنید. که این امر سبب پیشگیری از ایجاد سیاهی در دور چشم و پیری زودرس می شود.

ـ کم خوابی : خواب برای کسب انرژی ، تمرکز و چهره شما ضروری است. متخصصین پوست معتقدند که در حین خواب و در طول شب پوست تجدید می شود و تازه می گردد که در واقع خودش را تعمیر میکند. بعلاوه پف و حلقه های تیره زیر چشم نیز می توانند در نتیجه کم خوابی ایجاد شوند. داشتن خواب کافی برای جلوگیری از پیری زودرس حائز اهمیت است.

راه حل های ارائه شده عبارتند از :

ـ داشتن 7 تا 8 ساعت خواب مناسب و راحت.

ـ اتاق خواب شما باید تاریک ، سرد و آرام باشد.

ـ حداقل نیم ساعت قبل از خواب تلویزیون و کامپیوتر را خاموش کنید. زیرا نور آنها می تواند تولید هورمون ملاتونین را که برای خواب مناسب است کاهش دهد.

ـ قبل از خواب یک فنجان چای بنوشید و یا بر روی پای خود روغن اسطوخودوس بمالید یا حتی به یک موزیک آرامبخش گوش کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: