کره بدن یک نوع مرطوب کننده پوست است که تا حدودی شبیه لوسیون است. اما بهتر است برخی اطلاعات را در رابطه با این دو در اختیار شما قرار دهیم.

پوست شما زمانی خشک تشخیص داده می شود که رطوبت طبیعی خود را از دست دهد البته نباید فراموش کرد که آب و هوای آلوده و خشک ، لوازم آرایشی ، تغذیه نامناسب و شستن مکرر صورت می تواند در خشکی پوست نقش داشته باشد. روغن های طبیعی و مرطوب کننده ها بر روی پوست شما بعنوان محافظ عمل می کنند و از خشکی پوست جلوگیری می کنند.

هنگامی که پوست رطوبت خود را ازدست می دهد حالتی خشن پیدا می کند که براحتی تحریک می شود. برای محافظت از پوست و حفظ رطوبت آن می توان انواع مختلف مرطوب کننده پوست مانند لوسیون بدن ، کرم و کره بدن را استفاده کرد. لوسیون بدن چسبناکی کمی دارد و این در حالی است که کره بدن و کرم بسیار چسبناک تر هستند.

بسیاری از مردم اغلب در مورد لوسیون بدن یا کره بدن مناسب سرگردان هستند. هردو محصول مشابه هستند و می توانید هرکدام را که برای پوست شما مناسب تر است مورد استفاده قرار دهید.

لوسیون بدن و کرم

لوسیون بدن اساسا یک مرطوب کننده است که از ترکیب آب و روغن تهیه شده است و معمولا سبک تر بوده و کمتر چرب است.بنابراین پوست ما می تواند لوسیون بدن را به آسانی جذب کند. لوسیون بطور موثر پوست را مرطوب نموده و برای انواع پوست بخصوص پوست های خشک ایده آل است. کرم های بدن نیز تفاوت چندانی با لوسیون بدن ندارند ، آنها نیز ترکیبی از آب و روغن هستند. تفاوت اصلی میان آنها این است که کرم بدن قوام بیشتری نسبت به لوسیون بدن دارد.

همانند لوسیون کرم بدن نیز براحتی جذب پوست می شود و احساس چرب شدن نخواهید داشت.با این حال برخی از کرم های بدن ممکن است حاوی مواد چرب کننده باشند. کرم ها بطور کلی برای مرطوب کردن بدن در طول فصل زمستان مناسب هستند. انتخاب بین این دو بستگی به نوع پوست شما دارد.کسانیکه پوست نسبتا خشکی دارند می توانند از لوسیون بدن بهره ببرند. کره بدن

اگر پوست شما بسیار خشک است شما می توانید از کره بدن استفاده کنید. این محصول در مقایسه با دو نوع دیگر که مورد اشاره قرار گرفت مرطوب کننده ای بسیار عالی برای پوست است. کره بدن پوست را بسیار مرطوب نموده و پوست شما را هیدراته نگه می دارد. این محصول شامل مواد طبیعی نظیر کره کاکائو و کره درخت روغن قلم است که برای پوست مفید می باشند. برای تهیه کره بدن دانه را فشرده می کنند تا روغن آنها استخراج شود. این محصول پر قوام و چسبناک است به همین علت کره بدن می تواند یک لایه محافظ بر روی پوست جهت ممانعت از ، از دست دادن رطوبت ایجاد کند.

کدام یک بهتر است ؟

همانطور که قبلا اشاره کردیم لوسیون بدن مرطوب کننده بسیار سبکی است که از ترکیب آب و روغن بدست می آید. پوست به آسانی لوسیون بدن را جذب می کند و رطوبت کافی را برای پوست فراهم می کند همچنین آن را هیدراته نگه می دارد. در طول تابستان لوسیون بهترین گزینه برای مرطوب نگه داشتن پوست بشمار می آید.

اما افرادی که پوستشان بیش از حد خشک است بهتر است از کره بدن استفاده کنند بخصوص در طول روز در فصل زمستان مصرف این محصول بشدت توصیه می شود. در تابستان ممکن است کره بدن کمی احساس چربی بیش از حد به شما دهد اما در زمستان یکی از بهترین محصولات برای حفظ رطوبت پوست در طولانی مدت بشمار می آید.

کره بدن معمولا شامل عصاره درخت روغن قلم ، کاکائو و دانه انبه است. کره روغن درخت قلم سرشار از ویتامین A و E است که برای پوست مفید می باشد و در جوان سازی پوست ، کاهش چین و چروک و خطوط موثر است ، حتی افرادی که پوستشان با اگزما و آفتاب آسیب دیده است با استفاده از کره درخت روغن قلم می توانند به درمان آن بپردازند. بطور مشابه کره کاکائو حاوی مواد مغذی از جمله آنتی اکسیدان ها و ویتامین های E وC ،A و اسیدهای چرب است که خواص نرم کنندگی عالی دارند.

انتخاب میان این دو بطور کلی بستگی به نوع پوست و شرایط آب و هوایی دارد. کسانیکه پوست عادی رو به خشک دارند می توانند لوسیون بدن را انتخاب کنند و افرادی که پوست بسیار خشک دارند می توانند از کره بدن استفاده نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: