کنترل میزان چین و چروک ، خطوط ظریف روی پوست ، لکه های تیره و پیشگیری از پیری زودرس انگور منبع بسیار خوبی برای انواع آنتی اکسیدان ها محسوب می شود. یکی از این آنتی اکسیدان ها ویتامین C است که در کاهش علایم سالخوردگی مثل چین و چروک ، لکه های تیره ی روی پوست و غیره بسیار موثر می باشد. از همین طریق هم ویتامین C از پیری زودرس پیشگیری می نماید. آنتی اکسیدان به طور کلی با رادیکال های آزاد مبارزه می کند و خطرات آنها را خنثی می سازد.

برای استفاده از خواص ضد سالخوردگی این میوه ، انگور را در ظرفی له کرده و به شکل خمیر دراورید ، سپس ترکیب بدست آمده را به صورت دورانی روی پوست حرکت دهید و بعد از بیست دقیقه صورت خود را با آب شست و شو دهید . استفاده ی منظم از این روش بعد از مدتی چین و چروک های سطحی را ازبین خواهد برد.

پیشگیری از آفتاب سوختگی انگور در پروسه ی بهبود پوست آفتاب سوخته بسیار موثر است و همچنین از پوست در برابر اثرات مخرب اشعه ی UV ، باز هم به دلیل میزان بالای آنتی اکسیدان ، محافظت می نماید. روغن هسته ی انگور را می توان به عنوان ضد آفتاب مورد استفاده قرار داد. همین روغن در ساخت بسیاری از ضد آفتاب ها بکار می رود.

نرمی و لطافت پوست انگور برای رطوبت رسانی و نرمی پوست بسیار مفید است ، زیرا سلول های مرده ی پوست را از بین می برد. از عصاره ی انگور می توانید به عنوان یکی از بهترین لایه بردارها استفاده نمایید . روغن هسته ی انگور هم خاصیت مرطوب کنندگی و نرم کنندگی دارد.

جوانسازی پوست ویتامین C موجود در انگور آنتی اکسیدانی بسیار قوی است که برای پوست جادو می کند و موجب حفظ سلامت و جوانی آن می شود. استفاده از روغن هسته ی انگور روی پوست موجب جوانسازی سلول های آن می شود و تولید کلاژن را که برای رشد سلول ها و پیشگیری از عملکرد سموم ضروری است ، افزایش می دهد.

بهبود رنگ پوست انگور برای بهبود رنگ پوست بسیار مفید است . به این منظور کمی آب انگور سبز را بگیرید ، روی پوست بزنید و اجازه دهید تا خشک شود . بعد پوست را با آب بشویید .

از بین بردن جای زخم انگور به از بین رفتن جای جوش و آکنه کمک می کند. این فایده ی انگور هم از ویتامین C موجود در آن سرچشمه می گیرد . این ویتامین موجب تحریک تولید کلاژن در بدن می شود . برای از بین بردن جای جوش و زخم یک قاشق غذاخوری زاج و یک قاشق غذاخوری نمک روی انگور سبز بریزید ، این مواد را در فویل بپیچید و برای مدت 15 دقیقه بپزید . بعد عصاره ی انگور را گرفته و به پوست بزنید. بعد از 15 دقیقه هم پوست صورت را بشویید . انجام این روش به طور منظم لکه ها را از بین خواهد برد.

مفید برای پوست چرب انگور سیاه برای کنترل چربی در پوست های بیش از حد چرب مورد استفاده قرار می گیرد . باید کمی انگور سیاه را له کرده و با کمی گل سرخ و خاک رس قهوه ای مخلوط کنید و خمیر بدست آمده را روی پوست بزنید . بعد از 15 دقیقه پوست را بشویید.

مفید برای پوست خشک انگور می تواند برای پوست های خشک نیز مفید باشد. برای آنکه بتوانید از فواید انگور برای پوست های خشک بهره ببرید ، ماسکی با استفاده از پوره ی انگور ، خمیری از آووکادو ، عسل و گلاب بسازید. ماسک را روی پوست بزنید و اجازه دهید برای 20 دقیقه بماند . سپس پوست را با آب ولرم شست و شو دهید. این کار باعث لطافت ، رطوبت رسانی و روشنی پوست می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: