شما سخت تلاش می کنید تا آکنه های صورت خود را از بین ببرید ، برای رسیدن به این هدف ممکن است رژیم غذایی خود را تغییر دهید، لبنیات بیشتری مصرف کنید و شکر را از برنامه ی خود حذف نمایید. اما جوش های روی صورتتان از بین نروند ، پوست شما همچنان متورم باشد و سرانجام از تلاش دست بردارید و ناامید شوید.

در این قسمت سه گام ساده اما موثر برای کاهش قرمزی و آکنه پوست صورت را با شما مطرح می کنیم .

از حوله ی داخل حمام و دستشویی برای خشک کردن صورت خود استفاده نکنید چند بار در روز از حوله ی حمام خود برای خشک کردن پوست صورتتان استفاده می کنید ؟ احتمالا هر صبح و شب صورت خود را شسته و با حوله آن را خشک می نمایید . بعد از انجام تمرینات ورزشی و استحمام هم همینطور .

به همین صورت روزانه 2 تا 10 بار حوله را به پوست صورت خود می زنید. اما آیا حوله ای که از آن استفاده می کنید همیشه شسته می شود و یا همان حوله ای را بر می دارید که برای مدت روی دیوار آویزان بوده و بارها و بارها استفاده شده است ؟

حوله ، خصوصا اگر مرطوب و بارها استفاده شده باشد ، مقدار زیادی از باکتری ها را با خود حمل می کند . البته حوله هایی که با مواد شوینده ی قوی و سفید کننده شسته شده باشند از همه بدتر هستند. زیرا رایحه ی مصنوعی موجود در شوینده های قوی برای مدت طولانی روی پارچه باقی می مانند و حساسیت های پوستی ، خصوصا اگر پوستی مستعد آکنه و جوش دارید ، را بوجود می آورند .

حال ترکیبی از هر دو ، یعنی حوله هایی که برای مدت زمان زیاد استفاده و بارها و بارها شسته شده باشد ، هیچ فایده ای برای پوست نخواهد داشت و حتی مشکلات و آسیب های پوستی را تشدید می کند.

پس به جای استفاده از حوله ، پیشنهاد می کنیم اجازه دهید پوست صورت با جریان هوای آزاد خشک شود .

به طور کلی هرچه اشیاء کمتری با پوست صورت شما برخورد داشته باشند ، بهتر است . با این روش خواهید دید که بسیاری از مشکلات پوست صورت ، از جمله آکنه و حساسیت ، سریع تر بهبود خواهند یافت .

آیا شست و شوی صورت با کیسه ، لیف حمام و یا پارچه های توری برای پوست مضر است ؟ تا زمانی که از لیف و یا پارچه ی تمیز استفاده می کنید ، این نوع از شست و شو مانعی ندارد. بعد از هر بار استفاده باید لیف خود را شسته و خوب خشک کنید و هرگز آنها را با مواد شوینده ی قوی و سفید کننده ها شست و شو ندهید.

صورت خود را در حمام نشویید فرق زیادی بین شست و شوی معمولی صورت با آب در طول روز و شست و شوی صورت در حمام و زیر دوش وجود دارد. فشار زیاد آب پارگی های بسیار ظریفی در پوست ایجاد می کند و اگر آب گرم و برای مدت طولانی با پوست صورت برخورد داشته باشد ، چربی طبیعی پوست از بین خواهد رفت و جوش ها و آکنه های بیشتری روی پوستتان پدیدار خواهد شد.

هرچند دوش گرفتن و شست و شوی صورت به طور همزمان خیلی راحت تر است ، اما آسیب های بسیار جدی به پوست خواهد زد .

بهترین کار شست و شوی صورت در مواقع عادی و بیرون از حمام می باشد . تا جای ممکن اجازه ندهید آب دوش با صورتتان برخورد پیدا کند . اگر قبل از حمام صورت خود را بشویید ، دیگر نیازی به شست و شوی مجدد نخواهد بود و با این کار فقط خشکی و تحریک پذیری پوست را افزایش خواهید داد.

محصولات مراقبت از مو ، مشکلات پوستی را تشدید می نماید اگر برای از بین بردن آکنه روی پوست خود در تلاش بوده اید ، حتما متوجه این نکته هم شده اید که برخی از محصولات مراقبت از پوست به جز گرفتگی منافذ پوست و افزایش جوش و آکنه ها فایده ی دیگری نخواهند داشت.

اما نکته ای که معمولا نادیده گرفته می شود ، راهی است که محصولات مراقبت و حالت دهنده ی مو به پوست صورت پیدا می کنند و در این محصولات ترکیباتی وجود دارد که برای پوست مضر هستند.

وقتی موهای خود را شست و شو می دهید معمولا این مواد شوینده با پوست صورت برخورد می کنند . بنابراین در کنار دقت در انتخاب محصولات مراقبت از پوست ، باید از آن دسته از محصولات مربوط به مو استفاده کنید که برای پوست صورتتان حساسیت ایجاد نمی کنند .

بهتر است محصولاتی که در ساخت آنها سیلیکون و روغن های معدنی بکار رفته را کنار بگذارید . این محصولات نه تنها حساسیت های پوستی را افزایش می دهند ، بلکه به راحتی روی سطح پوست شما انباشته شده و آلودگی را به خود جذب می نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: