معمولا در اولین برخورد، دیگران به این اندام ها توجه می کنند و از این رو باید به اندازه ی چهره تان به آنها اهمیت بدهید. مراقبت از ناخن ها و دست ها کمی دشوارتر است زیرا شما هر روز استفاده های زیادی از آنها می کنید پس باید آنها را به شکلی حفظ نمایید که زیبا و جذاب جلوه کنند. به زیبا ماندن دست هایتان همان قدر اهمیت دهید که به چهره تان.

قانون 1 : دست هایتان را بلافاصله پس از تماس با آب خشک کنید.

قانون 2 : هنگام تماس دست هایتان با مواد شوینده و یا شیمیایی از دستکش استفاده کنید.

قانون 3 : هر روز از دست هایتان پوسته برداری نمایید و آنها را مرطوب سازید.

قانون 4 : از قرار دادن دست هایتان در برابر دمای بسیار بالا یا پایین بپرهیزید. قانون 5 : هر روز انگشتان خود را ماساژ دهید. حتی هنگام شستن ظروف هم به فکر دست های خود باشید. کمی روغن بادام (حدود یک قاشق چای خوری) به آبی که با آن ظرف ها را می شویید بیافزایید. روغنی که به آب اضافه کرده اید رطوبت را در پوست شما حفظ خواهد کرد.

سلول های مرده ی پوست را با محلولی متشکل از نمک دریا و آب لیمو از دست ها پاک کنید. این محلول را با مسواک کهنه ای روی پوست دستتان بمالید. این کار را هفته ای دو بار انجام دهید تا قسمت هایی از پوست که بر اثر کارهای خانه تغییر رنگ داده اند به حالت اول برگشته و پوستی نرم و لطیف داشته باشید.

دست های خود را با آب گرم بشویید، سپس آنها را با حوله و با ملایمت خشک کنید. در حالی که پوستتان هنوز کمی نمناک است مخروطی از یک قاشق چای خوری عسل و یک قاشق چای خوری روغن زیتون را بروی پوست دست ها بمالید. دست هایتان را درون دستکش های پلاستیکی یک بار مصرف قرار داده و سپس دستکش نخی بپوشید. سی دقیقه صبر کنید و سپ دست هایتان را آبکشی نمایید. گرما به جذب بهتر مواد و درمان کمک خواهد کرد.

یک پیمانه شیر را درون ماکروفر به مدت سی ثانیه گرم کنید (به شکلی که شیرگرم شود اما موجب سوختن پوست نگردد) برای تقویت ناخن ها و هم چنین مرطوب شدن پوست، دست های خود را به مدت پنج دقیقه در شیر فرو ببرید. شیر نه تنها غنی از اسید لاتیک است و یک اسید هیدروکسی آلفای طبیعی است کاسید هیدروکسی آلفاه سلول های مرده را از پوست پاک می کند. بلکه دارای میزان زیادی کلیسم است که می تواند ناخن های ضعیف و شکننده را بهبود ببخشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: