طبق نتایج مطالعات ، بسیاری از افرادی که برای انجام اقدام های زیبایی مثل تزریقات بوتاکس یا چربی ، به کلینیک های پوست مراجعه می کنند ، درجاتی از اختلال های روان شناختی مانند: خود زشت انگاری یا افسردگی دارند و از این اقدام ها برای التیام بخشیدن به مشکلات روان شناختی و تمایلاتی که برای زیبا تر شدن دارند ، استفاده می کنند.

بسیاری از مراجعه کنندگان به متخصصان پوست ، واقعا هیچ مشکلی ندارند ؛ اما خود گمان می کنند برای زیبا تر شدن باید حتما کاری انجام دهند. متاسفانه انجام این کارها فرد را دچار مشکلات ثانویه ای می کند که ممکن است ماندگار باشد.

این افراد بعد از بروز مشکلات نیز همچنان این اقدام های زیبایی را ادامه می دهند تا مشکلات پیش آمده برطرف شوند و به مرور ظرافت و بکارت صورت خود را به دنبال انواع تزریقات از دست می دهند.

نباید بی دلیل پوست را دستکاری کرد. گاهی افراد با وجودی که اندازه لب یا گونه هایشان مناسب است ، از متخصص پوست یا زیبایی می خواهند با تزریق چربی یا ژل آن ها را برجسته کند. ژل ها به هر حال مواد خارجی هستند و با ورود به بدن ممکن است واکنش نشان دهند و می توانند فرد را در آینده دچار مشکل کنند. بی جهت و برای چشم و هم چشمی نباید چنین اقدام هایی را انجام داد. اگر احساس می کنید واقعا مشکلی وجود دارد ، با متخصص پوست مشورت و به توصیه او اعتماد کنید. پزشک با بررسی خطوطی مثل خط اخم عمیق یا خطوط پنجه کلاغی دور چشم ، در صورت نیاز توصیه می کند برخی اقدام های زیبایی مانند بوتاکس را برای از بین بردن این خطوط و زیباتر شدن چهره انجام دهید.

استفاده از انواع کرم های آرایشی مثل: کرم روز و شب یا کرم های ضد چروک و دور چشم دست کاری پوست محسوب نمی شوند. بسیاری از محصولات موجود در بازار که ادعا می شود می توانند جلوی پیری پوست را بگیرند ، به دلیل داشتن استروژن های گیاهی (فیتواستروژن ها) ، انواع ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها تا حدودی مفیدند.

برای داشتن پوستی سالم و شاداب ، خواب کافی ، تغذیه متعادل و متناسب و متنوع سرشار از میوه و سبزی تازه ، بهره گیری از هوای سالم و پاک و دور ماندن از استرس و اضطراب لازم است.

مهم ترین دشمن پوست ، غیر از استرس و دخانیات ، نور آفتاب است و اگر فردی فقط بخواهد از یک نوع کرم استفاده کند تا جلوی پیری پوست را بگیرد ، بهترین کرم ، ضد آفتاب است. علاوه بر آن ، در صورتی که فرد دچار خشکی پوست است ، باید از کرم های مرطوب کننده مناسب نیز استفاده کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: