پوست صورت ما به دلیل نقشی که در زیبایی دارد و همچنین به علت آسیب پذیری شدید خود ، همیشه نیاز به مراقبت بیشتری نسب به بقیه بدن دارد. صابون زدن و شستن پوست صورت یکی از اقدامات بهداشتی مراقبتی برای حفظ سلامت و شادابی آن است. اما همین اقدام در صورت غیر اصولی بودن باعث گسترش جوش ها ، آکنه ها و ضایعات عفونی پوست صورت می شود.

نکته مهم در هنگام شستن پوست صورت توجه به نرمی و لطافت این بافت است. در موقع خشک کردن نیز باید به نرمی و لطافت این بافت توجه کرد. در موقع خشک کردن نیز باید توجه داشته باشیم که رد صورت کشیدن حوله روی پوست ، میکروب ها و عوامل بیماری زای موجود در یک چوش کوچک را با دست خود روی پوست صورت پخش کرده ایم که احتمال افزایش جوش ها را در صورت به وجود می آورد.

شستشوی صحیح صورت

برای شستشوی صورت ، نوع صابون را بسته به نوع پوست خود و با مشورت پزشک انتخاب کنید. هرگز یک صابون را تصادفی و ندانسته به صورت خود نزنید. پس از شستشو ، صورتتان را با حوله خشک کنید. برای خشک کردن نباید حوله را به صورت خود بکشید ، بلکه فقط کافیست حوله را با پوست صورت خود تماس دهید و به آرامی روی نقاط مختلف صورت فشار دهید .

یکی از دلایل پیری زودرس و پیدایش چین و چروک و خشونت پوست ، خشک کردن آن با حوله به روش خشن است. پس از خشک کردن صورت ، یک کرم مرطوب کننده بر روی آن بمالید تا رطوبت پوست حفظ شود. مصرف بیش از اندازه ی هیچ ماده آرایشی برای پوست مفید نیست. حتی داروهای پوستی هم فاقد عوارض جانبی نیستند. بنابراین باید مصرف ماده آرایشی و دارویی کم و در حد لزوم باشد . یکی از عوارض این مواد پیری زودرس و ایجاد چین و چروک است.

برای تمیز کردن مواد آرایشی از پوست می توانید از پنبه آغشته به گلاب یا شیر پاک کن و یا آب و صابون استفاده کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: