افسانه دیگر این است که ضد آفتاب ها سبب آکنه می شوند. کسانی که فکر می کنند پس از استفاده از ضد آفتاب دچار بیرون ریزی آکنه می شوند ، به ضد آفتاب یا آفتاب واکنشی تحریکی دارند که شبیه آکنه است. این نوع بثورها برجستگی های سرخی دارند که درست شبیه آکنه است اما با داروهای آکنه بهبود نمی یابد.

بهترین درمان ، پرهیز از عامل تحریک کننده است، چه آفتاب باشد چه محصولاتی که به آن ها واکنش ایجاد می شود. اگر بثور پایا باشد، می توان تست آلرژی انجام داد. تست آلرژی گاهی به شناسایی عامل تحریک کننده کمک می کند. این کار با تست پارچه با مواد معمول تحریک کننده پوست انجام می شود. گاهی که یک عامل خاص مقصر پنداشته می شود ، تست های خاصی انجام می شود.

دیگر اینکه ممکن است حامل ترکیب ضد آفتاب و نه ماده فعال خود ضد آفتاب ، بیش از حد چرب یا مسدود کننده باشد. در این حالت باید یک ضدآفتاب دیگر انتخاب شود. اگر تا حالا کرم ضد آفتاب می زدید ، آن را به لوسیون تغییر دهید. اگر لوسیون می زدید ، حالا ژل را امتحان کنید. برای کسانی که پوست خیلی چرب یا مستعد آکنه دارند نیز ضد آفتاب های بدون چربی ساخته شده است.

معمولا به بیماران جوان تری که پوست چرب تر دارند توصیه می کنم ضدآفتابی با فرمولبندی ژل استفاده کنند. ژل به سرعت خشک می شود و در کسانی که فعالیت بدنی بیشتر دارند و ممکن است بیشتر عرق کنند به چشم ها نمی رود. ژل ها چون بیشتر خشک کننده اند ، به احتمال کمتری برای افراد دچار آکنه مسئله ای می آفرینند.

مرطوب کننده های رنگ دار دارای SPF فوق العاده خوبی هست که ضمن حفاظت پوست از آفتاب ، آکنه را نیز پنهان می کند. محصولاتی نیز هست که داروهای آکنه را با ضد آفتاب ترکیب می کند و مفید است. ترکیب های جدید ضد آفتاب / دارو بسیار زیادند و در تقریبا هر نوع حاملی ارائه می شوند ؛ بنابراین برای هر آدمی ضدآفتاب مناسبی پیدا می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: