بعضی از نوزادان برای تغذیه با شیر مادر آمادگی کامل دارند و بعضی دیگر بیشتر به تنفس و کنجکاوی در مورد هوای تازه و احساس آن بر پوست خود علاقه مندند. بنابراین، به پیام های نوزادان خود- هرچه هست- توجه نشان دهید. اگر قبل از اولین شیردهی کمی صبر کنید تا از پیام های نوزاد خود دریافت صحیحی پیدا کنید. مشکلی ایجاد نمی شود.

بچه ها با توانایی عزیزی زیادی متولد می شوند. مک زدن نیز فیزیکی از این توانایی هاست.

بچه هایی را که با شکاف لب (لب شکری) یا شکاف سقف دهان (کام شکافته ) متولد می شوند نیز می توان با شیر مادر تغذیه کرد. تغذیه با شیرمادر به بهبود حالت چهره و مصونیت آنها در برابر بیماری ها کمک می کند. نکته ظریف اینجاست که تغذیه با شیر مادر به آنها کمک می کند تا با چنگ زدن به پستان مادر احساس امنیت بیشتری کنند. برای رفع مشکل کودک، به بخش مراقبت های پزشکی یا بخش مراقبت های مادران و نوزادان واقع در بیمارستان ها (یک مرکز پزشکی ) مراجعه کنید.

شما در وضعیت های مختلف می توانید به کودک خود شیر بدهید. در صفحه های بعدی کتاب، سه وضعیت بسیار معمول و شایع شیردهی معرفی خواهد شد.در همه وضعیت ها، سعی کنید نوزاد را به طرف خود هدایت کنید، طوری که او مجبور نباشد سرش را برای پیدا کردن نوک پستان شما بچرخاند. همه قسمت های بدن کودک را به طرف خود بگردانید- شکم به شکم ! در صورت نیاز، از فرد دیگری برای برقرار دادن کودک در وضعیت مناسب کمک بگیرید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: