رد پای زمان بر روی پوست به شکل چین و چروک دیده می شود. برخی از این چینها خطوط متناسبی است که به چهره شخصیت دلخواهی می بخشد، اما بسیاری از آنها نیز ژرف و زودرس و ناخوش آیند هستند و دلیل پیداییشان کمبود چربی و طوبت یا آرامش همیشگی و یا کمبود پروتئین است. پوست به مقدار کافی پروتئین و ویتامینهای A، B، C، D و E نیاز دارد و کمبود هریک از این مواد مشکلات زیادی برای پوست فراهم می کند.

افزون بر پروتئین و ویتامینها، آب به میزان 5 تا 6 لیوان در روز و نیز ورزش چهره و اندام از نیازهای طبیعی پوست است و از پیری زودرس جلوگیری می کند.

ماساژ صورت و گردن یکی دیگر از عوامل سالم نگهداری پوست است. به خاطر داشته باشید که هرگز بدون کمک گیری از کرم مرطوب کننده، پوست را ماساژ ندهید. پس از آنکه مقداری کرم روی پوست نشاندید، به این شکل ماساژ پوست را آغاز کنید :

• برای ماساژ گردن و چانه، دست را از پایین به طرف بالا حرکت دهید. • اطراف چانه را از بین به بالا ماساژ دهید و دستها را به طرف گوشها پیش ببرید. • خطوط اطراف دهان را- که چینهای خنده هستند- با نوک انگشت اشاره دو دست به شکل دورانی به طور قرینه ماساژ دهید و از بالای گونه ها به طرف گوشه خاجر چشم ادامه دهید. • برای زیر چشم، انگشت اشاره را به آرامی از روی بینی-پایینتر از حد فاصل ابروها- به طرف شقیقه ها حرکت دهید. • برای ماساژ پیشانی، دستها را میان دو ابرو قرار دهید و از پایین به طرف بالا حرکت دهید. سپس با دو انگشت اشاره و میانی دو دست، ضربه هایی پیاپی و یکنواخت به پوست پیشانی بزنید و پس از آن دستها را از میان ابروها به طرف شقیقه ها پیش ببرید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: