برای تهیه کرم ویتامینه به مواد زیر نیاز دارید :

یک دوم قاشق غذاخوری موم عسل، یک قاشق غذاخوری موم سفید، یک قاشق غذاخوری لانولین، 85 گرم روغن بادام شیرین، 28 گرم آب مقطر، نصف قاشق چایخوری بوراکس، 28 گرم گلاب، کمی تنتور بنژوان، 2 تا 6 کپسول ویتامین E (400 واحدی)، 2 تا 6 کپسول ویتامین A (25000 واحدی).

موم عسل و موم سفید و لانولین را در ظرفی روی بخار اب حرارت دهید تا آب شود. بعد به آرامی روغن بادام را به آن اضافه کنید و از روی آتش بردارید. در ظرف غیرفلزی دیگری آب مقطر و بوراکس را حرارت دهید و بعد گلاب را به آرامی به آن بیفزایید و بگذارید کمی گرم شود. بعد، این مواد را به مواد ظرف اول اضافه کنید و هم بزنید تا کاملاً مخلوط شود و به تدریج سرد شود و به شکل کرم در آید. سپس تنتور ساده بنژوان و بعد ویتامینها را به آن اضافه و خوب هم بزنید تا کرم آماده شود.

آب پیاز

پیاز معجزه گر پوست است، زیرا لکه زدایی خوبی است و در جلوگیری از پیدایش چین و چروک نیز تأثیر دارد.

برای از بین بردن لکهای پوست از آب پیاز خام می توانید استفاده کنید، به این ترتیب که آب یک عدد پیاز را بگیرید و با یک تکه پنبه روی لک ها بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند. سپس با آب نیمگرم بشویید.

برای بهره گیری از خاصیت ضد چین و چروک پیاز، بهتر است آب پیاز و عسل و موم سفید را مخلوط کنید و روی پوست بگذارید. پس از چند دقیقه پوست را تمیز کنید و با آب نیمگرم بشویید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: