ماسکهای زیبایی برای پاک کردن و تقویت سلولهای پوست به کار می روند و سبب می شوند که پوست زنده و شاداب شود.

برای تهیه ماسک، می توانید از مواد غذایی مناسبی که همیشه در دسترس است استفاده کنید. این مواد به دلیل ارزش غذایی فراوانی که دارند، پوست را تغذیه می کنند و مواد لازم را در اختیارش می گذارند.

سفیده تخم مرغ، شیر، عسل، ماست، زرده تخم مرغ، لیمو- ترش، سرکه، حبوبات، سبزیها روغنهای گیاهی، میوه ها و گیاهان دارویی بهترین ماسکهای پوست را می سازند.

نکته بسیار مهم، انتخاب درست مواد است، زیرا باید با نوع پوست و مشکلی که پوست با آن روبروست هماهنگ باشد. اگر پوست خشکی دارید می توانید از عسل، روغن بادام تخم مرغ و موز استفاده کنید. این مواد پوست را لطیف و نرم می کنند و مواد غذایی کافی در اختیارش می گذارند.

اگر پوست چربی دارید از ماست، لیموترش و سرکه استفاده کنید. این مواد افزون بر تغذیه پوست، چربی اضافی پوست را نیز می گیرند. کلید اصلی ماسکهای صورت، خاک چینی است. با اضافه کردن این ماده به ماسک مورد نظر، چربی و آلودگی پوست گرفته می شود و پوست آمادگی بیشتری برای جذب مواد غذایی پیدا می کند. خاصیت دیگر افزون خاک رس یا خاک چینی به ماسک صورت این است که ماسک به راحتی روی پوست قرار می گیرد و نمی ریزد.

درست است که شیر و تخم مرغ مواد با ارزشی هستند و سلامت پوست را سبب می شوند، اما در انتخاب آنها باید دقت کرد. کسانی که پوست معمولی و جوانی دارند، می توانند از شیر، سفیده تخم مرغ، زرده تخم مرغ و یا مخلوط زرده و سفیده تخم مرغ استفاده کنند.در حالیکه دارندگان پوست چرب باید از سفیده تخم مرغ و یا آب-ماست یا ماست، ماسک مناسبی برای پوست خود بسازند و کسانی که پوست خشکی دارند باید از موادی که به اندازه کافی لسیتین دارد، بهره بگیرند. در اینصورت زرده تخم مرغ برای این نوع پوست مفید است. در صورت استفاده از شیر نیز، برای پوستهای خشک شیر پرچربی و برای پوستهای چرب، شیرکم چربی توصیه می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: