برای استفاده از کاهو، آب آن را بگیرید و پوست را با آن بشویید. پس از خشک شدن اب کاهو بر روی پوست، صورت را با آب نیمگرم بشویید. در صورت استفاده از انگور و توت فرنگی و آناناس، از آب این میوه ها و یا له شده آنها می توانید بهره بگیرید.

اگر می خواهید از لیموعمانی استفاده کنید، باید پوست بسیار چربی داشته باشید. مقدار کمی گرد لیموعمانی را در آب حل کنید و روی پوست بزنید. پس از خشک شدن، بشویید.

در صورت استفاده از سیب هم، از آب آن استفاده کنید. برای اینکار چند قطره آب سیب را روی پنبه بریزید و روی پوست بگذارید و پس از خشک شدن بشویید.

برای اثر گذاری بیشتر، می توانید دو قاشق غذاخوری از آب هریک از میوه ها یا سبزیهای گفته شده را با مقداری عسل با ماست و یا سفیده تخم مرغ مخلوط کنید و روی پوست بگذارید.

اگر پوست خشکی دارید بهتر است از زرده تخم مرغ و موز استفاده کنید و آب سبزی یا میوه مورد نظر را با یکی از این دو مخلوط کنید. اگر پوست نرمالی دارید، از عسل استفاده کنید. دو قاشق از اب میوه یا سبزی مورد نظر را با کمی عسل مخلوط کنید و روی پوست بگذارید. اگر پوست چربی دارید از سفیده تخم مرغ یا ماست کمک بگیرید و سفیده یک عدد تخم مرغ یا مقداری ماست را به آب سبزی یا میوه انتخابی خود بیفزایید.

پس از آماده شدن ماسک می توانید پنج یا شش قطره سرکه سیب (اگر پوست چربی دارید) یا روغن بادام و یا روغن زیتون (اگر پوست خشکی دارید) بیفزاییدتا خاصیت بیشتری داشته باشد.

نکته بسیار مهم اینکه پس از گذشتن هر نوع ماسک، به محض احساس سوزش یا خارش، پوست را بشویید، زیرا ممکن است پوست شما به آن ماسک حساسیت داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: