ماسک عسل

عسل اثر رطوبت دهی فراوانی دارد. به همین دلیل برای پوستهای خشک و کم رطوبت بسیار مفید است. عسل افزون رطوبت بخشی، نرم کننده نیز هست و برای لطافت بخشیدن به پوستهای خشن می توان از آن بهره گرفت. عسل، به تنهایی یا همراه با مواد دیگر می تواند ماسک خوب و موثری باشد. یک قاشق غذا خوری عسل را می توانید به هر نوع ماسکی بیفزایید و به نتیجه بهتری برسید.

اگر پوست چرب یا معمولی دارید از سفیده تخم مرغ زده شده یا مخلوط سفیده یک تخم مرغ و یک چهارم قاشق آب لیموترش و یک قاشق چایخوری عسل می توانید ماسک خوبی بسازید. اگر پوست خشکی دارید زرده یک تخم مرغ و چند قطره سرکه سیب و چند قطره روغن بادام و یک قاشق عسل توصیه می شود.

ماسکهای رطوبت دهنده

مرطوب کننده برای هر نوع پوستی پرفایده هستند، به ویژه زمانی که نور آفتاب شدید است، یا باد می وزد و یا هوا خشک است، پوست بیشتر رطوبتش را از دست می دهد و باید به کمک مواد رطوبت دهنده، کمبود رطوبتش را جبران کرد.

یکی از مواد رطوبت بخش ویتامین E است. گلیسیرین، عسل و آب هلو هم مرطوب کننده های خوبی هستند. روغن بادام، روغن زیتون و روغن ذرت نیز مفید و موثرند.

روغنهای گیاهی و ویتامینها در پوست نفوذ می کنند و افزون بر اینکه تازگی و شادابی و نرمی پوست را سبب می شوند، از بروز چین و چروک جلوگیری می کنند.

ویتامینهای A و E مهمترین عامل سلامت و زیبایی پوست هستند و در کرم زیر از آنها به نحو موثری استفاده شده است.

برای تهیه این کرم مواد زیرا را تهیه کنید :

دو قاشق غذاخوری روغن بادام شیرین، دو قاشق غذاخوری روغن کنجد، یک قاشق خوری روغن جوانه گندم، دو کپسول (50000 واحدی) ویتامین A ، دو کپسول (400 واحدی) ویتامین E.

این مواد را مخلوط کنید. کپسولها را بشکنید و در روغنها بریزید و خوب تکان دهید و هر بار، پیش از استفاده، به آن مقداری عسل یا تخم مرغ یا شیر اضافه کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: