خانمها به دلیل اهمیتی که به سلامت و زیبایی پوست صورت خود می دهند، در مورد خانمهای دیگر هم توجه و کنجکاوی خاصی دارند، به ویژه در مهمانیها، همه سعی دارند پوست پرجلوه تری داشته باشند و خانمهایی دیگر را تحت تأثیر قرار دهند. به همین دلیل از لوازم آرایش استفاده می کنند، در حالیکه پوست بد با به کارگیری مقادیری کرم پودر و پودر بهتر نمی شود و اگر تا حدی بهبود یابد موقتی است. بنابراین له جای یک ترمیم موقتی، باید به فکر چاره اساسی بود تا بدون استفاده از لوازم آرایش، پوست شاداب و سالم جلوه کند.

قرنهاست که میوه و سبزی موثرترین مواد شاداب کننده پوست شناخته شده اند و به عنوان ماسک به کار می روند. می گویند شوهران روم باستان هرگز چهره واقعی همسرانشان را نمی دیده اند، زیرا روزها ماسک زیبایی به چهره داشته اند و شبها ماسک آرایش! خوشبختانه امروزه ماسک تمام وقت و چند ساعته متداول نیست و خانمها بیشتر از هفته ای یک بار، آنهم به مدت 15 تا 20 دقیقه چهره خود را با ماسک نمی پوشانند. بعضی از خانمها هم فقط مواقعی که می خواهند به مهمانی بروند به فکر استفاده از ماسک می افتند.

برای گروه دوم ماسک مناسب، ماسک سفیده تخم مرغ است سفیده یک عدد تخم مرغ را باید خوب بزنند و به مدت 15 دقیقه روی پوست بگذارند و بعد با آب نیمگرم بشویند.

صمع درختان هم اثر نیکوبی روی پوست دارد. برای بهره گیری از آن، باید مقداری صمع درخت را آب کنید و کمی لانولین به آن بیفزایید و به مدت 15 دقیقه روی پوست بگذارید و بعد با آب نیمگرم بشویید.

مخلوط جو دوسر و شیر و عسل هم ماسک مناسبی است. از روغن بادام و عسل هم ماسک خوبی درست می شود که جوانی و شادابی به پوست می بخشد.

اگر صورتتان پف کرده است، با دم کرده بابونه قسمتهای پف کرده پوست را کمپرس کنید و یا از بابونه و سفیده تخم مرغ ماسکی بسازید و به مدت 5 دقیقه روی پوست بگذارید و بعد با آب نیمگرم بشویید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: