هیچ نوع ماسکی به تنهایی نمی تواند سلامت و شادابی پوست را حفظ کند. برای داشتن پوشت سالم و خوب باید برنامه غذایی درست و حساب شده ای داشت، در آنصورت ماسک هم روی پوست اثر خوبی خواهد گذاشت.

رازیانه، کافور، خطمی و پنیرک از مفیدترین گیاهان در دسترس هستند. این گیاهان می توانند در سلامت پوست و شادابی آن نقش مهمی داشته باشند. خطمی و پنیرک خاصیت نرم کنندگی دارند و از جوشاندن این گیاهان در آب، شیره سفیدی به دست می آید. نوع دیگر استفاده از این دو گیاه این است که 25 گرم از ریشه آنها در در آب سرد به مدت نیم ساعت قرار دهید، بعد ریشه ها را خرد کنید و بگذارید چند ساعت بماند. ماده به دست آمده را از صافی رد کنید و آب آن را روی پوست بزنید و پس از چند دقیقه بشویید.

کرم ضدچین و چروک ملکه ویکتوریا

ملکه ویکتوریا که در تاریخ به نام یکی از مقتدرترین ملکه های تاریخ انگلستان، و شاید جهان، شهرت یافته است، ظاهراً در کنار این شغل خطیر و پر مسئولیت از پرداختن به خود نیز غافل نبوده و تا آخر عمر سلامت پوست و موهایش را حفظ کرده است.

پس از مرگش فاش شده است که او هرشب از نوعی کرم استفاده می کرده که خودش آن را می ساخته است. فرمول این کرم به شرح زیر است : 50 گرم آب پیاز، 25 گرم شیره سوسن سفید، 50 گرم عسل، 25 گرم موم سفید خالص.

این مواد را کمی حرارت دهید تا موم آب شود و با مواد دیگر مخلوط شود، بعد بگذارید سرد شود و شبها پیش از خواب قشر نازکی از آن را روی پوست بگذارید. یک ساعت بعد، چربی اضافی پوست را بگیرید و صبح روز بعد صورت را بشویید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: