روغن کرچک و روغن ماهی برای مبارزه با چین و چروک بهترین سلاح هستند . پیش از استفاده از این دو، ابتدا پوست را به مدت پنج دقیقه با آب معمولی یا آب و مقداری گیاه خشک بخور دهید، بعد با روغن ماهی یا کرچک به مقدار زیاد پوست را چرب کنید. بگذارید یک تا دو ساعت بماند تا روغن جذب شود. بعد اضافی چربی پوست را به آرامی با دستمال کاغذی بگیرید.

عسل

عسل و سفیده تخم مرغ ماسک خوبی است. یک قاشق مرباخوری عسل خالص را با سفیده یک تخم مرغ زده شده مخلوط کنید و به مدت 15 دقیقه روی پوست بگذارید، بعد با آب نیمگرم بشویید. این ماسک «لوکوس بورژیا» نام دارد حتما شنیده اید که لوکوس بورژیا یکی از زیبایان مشهور تاریخ بوده و گفته می شود که همیشه از این ماسک استفاده می کرده است.

دوست صمیمی چین و چروک !

نور شدید آفتاب دشمن شماره یک پوست خشک و دوست صمیمی چین و چروک است، به ویژه از سی و پنج سالگی به بعد که پوست آمادگی بیشتری برای پیدا کردن چین و چروک دارد. بنابراین تا آنجا که ممکن است باید پوست را از اشعه آفتاب دور نگهداشت.

ماسک ضد چین و چروک دوشس آلبا

دوشس آلبا که در تابلوهای «گویا» جاودانی شده از زیبایی چشمگیری برخوردار بوده است. این خانم از ماسکی استفاده می کرده است که برای پوستهای چرب و معمولی یکی از بهترین ماسکهای مناسب و کوثر است. این ماسک افزون بر لطافت بخشیدن به پوست، از بروز چین و چروک هم جلوگیری می کندو به نسوج استحکام می بخشد.

ماسک دوشس آلبا به این شکل تهیه می شود :

4 عدد سفیده تخم مرغ، 15 گرم پودر زاج سفید، 5/7 گرم روغن بادام شیرین، مقداری گلاب. سفیده های تخم مرغ را خوئب بزنید و با گلاب کمی حرارت دهید، بعد روغن بادام و زاج سفید را به آن بیفزایید و مخلوط کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: