بسیاری از ما، از آینه وحشت داریم، زیرا جوشهای ریز و درشت صورت را به ما می نمایاند. مدتهاست که برای رهایی از شر این مزاحمهای زشت و بدنما هرچه شنیده و خوانده ایم، به کار بسته ایم؛ اما در هر راهی که برای مبارزه با آنها برگزیده ایم شکست خورده و به بن بست رسیده ایم و در پاره ای موارد حتی وضع بدتر از پیش هم شده است ...

می دانید چرا؟ زیرا جوش شناسی ما ضعیف است! بی آنکه توجهی به نوع جوش داشته باشیم، درمانش را می گزینیم و انتظار داریم که به نتیجه دلخواه هم برسیم.

برای مداوای هر نوع جوش راهی متفاوت وجود دارد. پیش از درمان، باید نوع جوش و انگیزه بروز آن را بررسی کرد و بعد درپی از بین بردنش قدم پیش گذاشت.

جوشهای سرسیاه، دانه های سرسیاه و سرسفید، کورک و دیگر انواع جوش، هریک به دلیل خاص بروز می کند و نوع درمانشان با یکدیگر تفاوت دارد. پوست، حساس و آسیب پذیر است و عوامل درونی و بیرونی بسیار زود بر روی آن اثر می گذارد. به همین دلیل است که به محض احساس بیماری، پوست حال بیمار گونه ای می یابد و کدر و پریده رنگ می شود. به طوریکه به صورت ضرب المثل متداول است که: «رنگ راببین، حالم را بپرس!» در حالی که هنگام آرامش و شادی، به زیباترین شکل به جلوه در می آید. به عبارت دیگر، پوست نمودار حال جسمی و روحی است و یا بازتاب تمامی وجود.

ماسک خیار

یک عدد خیار پوست گرفته، یک چهارم قاشق چایخوری سرکه سیب یا آب لیموترش، یک قاشق چایخوری هاماملیس، یک عدد سفیده تخم مرغ. آب خیار را با سرکه سیب یا آب لیموترش مخلوط کند و هاماملیس و سفیده تخم مرغ را به آن بیفزایید و به مدت 15 دقیقه روی پوست بگذارید، بعد با آب نیمگرم بشویید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: