آجیل، انواع سسها، ادویه ها، غذاهای سرخ شده و چرب، چربیهای حیوانی (به ویژه کره)، شکلات، کاکائو، پودینگ، بستنی، چربی گوشت، شیرینی، نوشابه های گازدار، نوشابه های الکلی، پنیرهای چرب، قهوه و چای داغ برای کسانی که آمادگی برای جوش دارند به ویژه نوجوانان که در مرحله مستعدتری برای جوش هستند زیان آور است.

انگیزه های دیگر جوش

گاهی وجود یک نقطه عفونی در بدن سبب می شود که جوش بروز کند.

سلامت دندانها و لوزها نیز از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد، زیرا عفونی بودن این نقاط، در بروز جوش صورت موثر است.

نگرانی و هیجان هم ممکن است انگیزه پیدایش جوش باشد. بی خوابی، کم خوابی یا بدخوابی هم می تواند جوش صورت را سبب شود.

آرامش اعصاب یکی از مهمترین عوامل سلامت پوست است و ورزش در پدیده آوردن آرامش نقش موثری دارد. بنابراین اگر می خواهید پوست خوب و سالمی داشته باشید، همیشه آرامش خود را حفظ کنید و به کمک ورزش، به ویژه یوگا، به خود آرامش ببخشید.

لانولین- گلیسیرین- روغن کرچک

لانولین، گلیسیرین و روغن کرچک را به مقدار مساوی در ظرفی بریزید و روی بخار آب حرارت دهید تا ذوب شود.

پس از سرد شدن، ماده به دست آمده را در ظرفی غیر فلزی بریزید و هر روز از آن استفاده کنید تا جوشهای ساده و یا عفونی پوست و جوشهای غرور از بین برود.

کرم پاک کننده برای جوشهای ساده و عفونی

برای پاک کردن پوستهایی که جوشهای ساده یا عفونی دارد از این کرم می توانید استفاده کنید:

2 پیمانه گلاب، 2 عدد سیب، 2 قاشق غذاخوری جعفری، 2 قاشق غذاخوری رازیانه، 7 گرم آردجو، 4 عدد سفیده تخم مرغ، یک قاشق چایخوری لانولین. سیب و جعفری و آردجو و گلاب را در ظرفی بریزید و روی بخار آب حرارت دهید، بعد سفیده های تخم مرغ را خوب بزنید و لانولین را به آن بیفزایید. ماده به دست آمده را در صافی بریزید و فشار دهید. مایع به دست آمده را در یخچال نگهداری کنید.

هر بار پیش از استفاده از این کرم، پوست را چند دقیقه بخور دهید و سپس کرم را به مدت نیم ساعت روی پوست بگذارید و بعد پاک کنید و بشویید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: