مراقبتهای درونی

از آنجا که بروز لکه در پوست، اغلب انگیزه داخلی دارد، معاینه و مداوای بیماریهای داخلی می تواند در بهبود وضع، اثر فراوانی داشته باشد. بنابراین توصیه می شود در صورت بروز لک، به پزشک متخصص بیماریهای داخلی مراجعه شود تا پس از تشخیص عامل به وجود آورنده، بیماری درمان شود و در نتیجه لک از بین برود.

گفته می شود که نوشیدن یک فنجان دم کرده گل بنفشه یا آب مقطر و نبات دو تا سه بار در هفته، در لک زدایی موثر است.

چیزی که به یقین در از بین بردن لک تأثیر دارد، حذف روغن حیوانی از غذاها و جایگزین کردن روغنهای گیاهی است.

کک و مک

کک و مک دو نوع است: نوع اول لکه های کوچکی است که در اثر نور شدید خورشید روی پوست ظاهر می شود. بنابراین قرار نگرفتن زیر نور شدید می تواند در درمان آن اثر قطعی داشته باشد، به طوریکه رفته رفته لکها رنگ می بازند و سرانجام از بین می روند.

نوع دیگر، لکه هایی دائمی است که در هر شرایطی وجود دارد و به شکل لکه های ریزی سطح پوست را پوشانده است. متاسفانه در این مورد، مواد غذایی اثر چندانی ندارد. اب لیموترش در هر دو مورد می تواند استفاده شود، اما در مورد اول موثرتر است.

لکه های سفید

موادی که در از بین بردن این نوع لکه ها موثرند، همه خاصیت خشک کنندگی پوست را دارند. بنابراین کسانی که دارای پوست خشک و لک داری هستند، پس از بهره گیری از این مواد، باید پوست را با روغن بادام یا روغن زیتون چرب کنند. به این شکل که ابتدا یکی از لوسیونهای از بین برنده لک را به مدت 15 دقیقه تا نیمساعت روی پوست بگذارند و بعد با آب نیمگرم بشویند و خشک کنند. سپس به مدت 15 دقیقه ماسک خیار به صورت رنده شده یا حلقه حلقه، روی پوست بگذارند. پس از شستن پوست و خشک کردن آن، پوست را با روغن بادام یا روغن زیتون چرب کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: