بسیاری از خانمها فقط مراقب پوست صورتشان هستند و به پوست آرنج و زانوها توجه ندارند. همین بی توجهی سبب می شود که پوست این قسمتها تیره و خشن شود و زشت به نظر برسد.

بهترین راه تمیز کردن این نوع پوست، استفاده از مغز لیموترش و پوست آن است. مغز و پوست لیموترش در لطیف کردن پوستهای تیره و خشن اعجاز می کند. برای استفاده از آن، لیموترش را نصف کنید و آن را روی قسمتهای خشن و تیره پوست بمالید. چند دقیقه صبر کنید و سپس بشویید. برای نتیجه گیری بهتر، ابتدا پوست را با آب و صابون بشویید و سپس از لیموترش استفاده کنید.

بادام

شیره بادام با شیر، و یا روغن بادام با عسل در لطافت پوستهای خشن بسیار موثر است.

برای استفاده از این مواد، آنها را باهم بیامیزید و سپس روی قسمتهای خشن پوست بگذارید. پس از خشک شدن، با آب نیمگرم بشویید.

سرکه سیب

سرکه سیب پوستهای خشن آرنج و سر زانو را لطیف می کند. برای استفاده از آن، مقداری سرکه سیب را با هشت برابر آب، مخلوط کنید و با یک تکه پنبه روی قسمتهای خشن و تیره پوست بمالید و پس از خشک شدن، بشویید.

شیر

شیر در نرم و لطیف کردن پوستهای خشن آرنج و سر زانو بسیار موثر است. اگر شیر را گرم کنید و با مقداری بادام کوبیده یا بلغور جو دو سر مخلوط کنید، نتیجه ای صد چندان از آن خواهید گرفت.

لوسیون شیر

برای لطافت پوست و از بین بردن زبری آن، می توانید از لوسیون شیر استفاده کنید. برای تهیه این لوسیون به مواد زبر نیاز دارید:

نصف پیمانه شیر، 15 گرم گلیسیرین، 15 گرم بی کربنات سدیم، 15 گرم بوراکس. شیر را گرم کنید و به آرامی گلیسیرین و بعد بی کربنات سدیم و بوراکس را به آن بیفزایید. این لوسیون، یکی از بهترین و موثرترین لوسیونهای پوست خشن است و برای آرنج و سرزانوها می توانید از آن استفاده کنید.

گلیسیرین و گلاب

محلول گلیسیرین و گلاب اثر بسیار خوبی بر روی پوستهای خشن دارد و لطافت آن را سبب می شود. برای تهیه لوسیون گلیسیرین و گلاب، یک پیمانه گلیسیرین را با نصف پیمانه گلاب مخلوط کنید و هر روز، قسمتهای خشن پوست را با آن چرب کنید. پس از مدت کوتاهی متوجه خواهید شد که پوستتان بسیار نرم و لطیف شده است.

گل خطمی و پنیرک

این دو گیاه به پوستهای خشن لطافت می بخشند. افزون بر گل، از ریشه این دو گیاه نیز استفاده می شود. برای استفاده از خطمی و پنیرک، پودر گل یا ریشه خشک یکی از این دو را به کرم دست خود و یا به محلولی که از گلیسیرین و گلاب ساخته اید اضافه کنید و نتیجه خوب آن را ببینید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: