مادربزرگها عقیده دارند. برای دمان اگزماهایی که به شکل دانه های آبدار است (اگزمای مرطوب)، خوردن روزانه یک قاشق غذاخوری مخمر آبجو با هر وعده غذا به مدت دو هفته موثر است.

برای درمان اگزمای خشک هم پیشنهاد می کنند روزانه یک عدد سیب زمینی خام خورده شود.

مویرگها سطحی نمایان

مویرگهای سطحی نمایان و کبودی پوست را با ویتامین C به مقدار فراوان می توان درمان کرد.

مرکبات، کرفس، جعفری، گوجه فرنگی و خربزه در این زمینه می توانند بسیار موثر باشند و توصیه می شود به اندازه کافی در غذای روزانه قرار گیرند. دم کرده بابونه و نعناع صحرایی نیز، هم برای نوشیدن و هم برای شستشوی این قسمت از پوست مفید است.

پوستهایی که دارای مویرگهای سطحی نمایان هستند فقط با آب ولرم شسته شوند. اینگونه پوستها بسیار حساس و آسیب پذیرند و هرگز نباید از آب خیلی گرم یا خیلی سرد برای شستشویشان استفاده شود.

بخور نیز برای اینگونه پوستها زیان آور است. در صورت لزوم، برای پاک کردن پوست، باید از آب گیاه یا جوشانده نیمگرم آن به صورت کمپرس استفاده شود.

ماسک مخمر آبجو و جوانه گندم

اگر پوست شما دارای مویرگهای سطحی نمایان است، از این ماسک استفاده کنید:

یک قاشق چایخوری تخم مرغ (سفیده و زرده مخلوط)، یک قاشق چایخوری جوانه گندم، یک قاشق چایخوری روغن جوانه گندم، یک قاشق چایخوری مخمر آبجو.

این مواد را مخلوط کنید و به مدت 15 دقیقه روی پوست بگذارید، بعد با پنبه و آب نیمگرم پوست را تمیز کنید. پس از شستن با آب نیمگرم و خشک کردن پوست، آن را با روغن بادام چرب کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: