نور شدید خورشید، پوست را خشک و در نتیجه پرچین و چروک می کند، به ویژه از 35 سالگی، پوست خیلی آسیب پذیر می شود و چند ساعت قرار گرفتن زیر نور شدید آفتاب، سبب می شود که خیلی زود دچار چین و چروک شود.

اگر می خواهید پوست برنزه خوشرنگی داشته باشید، به برنامه غذاییتان توجه بیشتری بکنید. ویتامینهای گروه B و ویتامین C سبب می شود که نور آفتاب روی پوست اثر بهتری داشته باشد و پوست خوشرنگ شود.

بنابراین مواد غذایی حاوی ویتامینهای B و C را فراموش نکنید و در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانید.

زمان قرار گیری زیر نور آفتاب نیز بسیار مهم است، زیرا از ابتدا نباید به مدت طولانی زیر آفتاب قرار گیرید. باید از چند دقیقه در روز آغاز کنید و به تدریج بر میزان آن بیفزایید. روغن کنجد افزون بر خاصیت لطافت بخشی، در خوشرنگ شدن پوست هم موثر است. در صورتیکه می خواهید پوست نسوزد و خوشرنگ شود از این روغن استفاده کنید.

آب خیار و گلیسیرین

آب خیار محافظ خوب پوست است و آن را از زیانهای آفتاب دور نگه می دارد.

برای استفاده از خیار، آب یک عدد خیار درشت را با نصف قاشق چایخوری گلیسیرین و نصف قاشق چایخوری گلاب نخلوط کنید و به پوست بدن بزنید.

غبغب

معمولاً در کسانی که بدن چاقی دارند، غبغب هم دیده می شود. می گویند در گذشته یکی از محاسن و دلایل زیبایی وجود همین غبغب بوده است، اما اگر شما آن را نمی پسندید و درصدد رفع یا کوچکتر کردن آن هستید، گفته می شود دستور العمل زیر موثر است:

یک قاشق چایخوری گلیسیرین، نصف قاشق چایخوری سولفات دو منیزی، پنج قطره تنتور ساده بنژوان، یک تکه پارچه تمیز کتانی، مقداری باند.

گلیسیرین و سولفات دو منیزی و بنژوان را مخلوط کنید و بر روی پارچه کتانی بگذارید و زیر چانه قرار دهید و با باند محکم ببندید.

اگر چند بار در هفته این کار را انجام دهید. پس از مدتی غبغب از بین می رود.

راه عملی دیگر کم کردن وزن است که در آنصورت غبغب نیز از بین خواهد رفت و برای رفع چین و چروکهای حاصل از لاغری هم می توانید از کرمهای خاص این کار که شرحش داده شده است استفاده کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: