ماست، لیموترش، سفیده تخم مرغ، شیر با لیموترش، سیب زمینی، انگور و اب بسیاری از گلهای گیاهان، سفیده کننده هستند؛ اما پوست را خشک می کنند و به همین دلیل برای پوستهای چرب مناسب هستند.

جوشانده گل بنفشه و رازیانه در روشن کردن رنگ پوست موثر است. بهتر است مقداری ماست آب گرفته به آن اضافه کنید تا به راحتی روی پوست قرار گیرد.

سفیده تخم مرغ و آب لیموترش

ماسک سفیده تخم مرغ و آب لیموترش در روشن کردن رنگ پوست اثر فراوانی دارد و افزون بر روشن کردن رنگ پوست، به آن لطافت می بخشد. برای استفاده از این ماسک، به مقدار مساوی سفیده تخم مرغ و آب لیموترش را مخلوط کنید و کمی حرارت دهید تا غلیظتر شود. سپس ماسک را به مدت 15 تا 20 دقیقه روی پوست بگذارید و بعد با آب نیمگرم بشویید. از این ماسک برای از بین بردن لکه های آفتاب سوختگی نیز می توانید استفاده کنید.

شیر و لیموترش

نصف فنجان شیر، یک حلقه لیموترش لیموترش را در شیر بیندازید و پس از چند دقیقه شیر را به پوست بزنید و بگذارید خشک شود. از لیموترشی که درون شیر مانده است برای کمرنگ کردن لک صورت می توانید استفاده کنید.

سرکه آرایشی سرکه یکی از موثرترین مواد زیبایی بخش پوست و مو است.

برای این منظور از سرکه سیب استفاده می شود.

افزون بر استفاده خارجی، اگر صبحها، پیش از صرف صبحانه، مقداری کمی سرکه را با کمی عسل در یک لیوان کوچک آب گرم بریزید و بنوشید، اثر بسیارخوبی بر روی پوستتان خواهد داشت.

سرکه نرم کننده پوست است. اگر یک فنجان سرکه سیب به آب وان بیفزایید و در آن حمام کنید، پس از مدتی خواهید دید که پوستتان بسیار نرم و لطیف شده است.

سرکه برای موها نیز مفید است. اگر هنگام آبکشی، قدری سرکه به اب اضافه کنید، موهایتان ابریشمین و زیبا خواهد شد.

سرکه سیب در از بین بردن شوره سر هم بسیرا موثر است. کسانی که با این مشکل روبرو هستند می توانند هنگام آبکشی موها، مقداری سرکه به آب بیفزایید.

یکی دیگر از خواص سرکه سیب این است که خستگی را رفع می کند. اگر با مقدار کمی سرکه و گلاب پشت و گردن و شانه و بازوها را به آرامی ماساژ دهید، سرحال خواهید شد. این کار، پس از یک روز کار و فعالیت می تواند آرامبخش باشد و رفع خستگی کند، بی آنکه زیانی به بار آورد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: